Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
Skończyłem właśnie Marvel's Spider-man i muszę przyznać, że nowa jakość gier na konsolę Sony mnie niesamowicie zaskakuje.

Fabularnie (bez spoilerów) odstaje od filmowych odpowiedników. Jest to zupełnie inne uniwersum stworzone chyba na potrzeby Sony, gdyż nie jest połączone z żadnym filmem czy komikem. Egzekucja fabuły jest na najwyższym poziomie. Mogę śmiało stwierdzić, że jest to jeden z najlepszych, jak nie najlepszy "film" z uniwersum Marvela jaki widziałem. Nie ma tutaj hollywodzkich zagrywek i patosu, a jest czysta akcja okraszona dobrą fabułą, niemal ciągłymi dialogami (które kompletnie nie przeszkadzają w rozgrywce i dają lepiej poznać uniwersum w jakim się znajdujemy) i zwrotami akcji.

W żadnym punkcie akcja nie straciła tempa i nie znudziła się, z każdą nawet najmniejszą akcją mogliśmy się dowiedzieć o nowych smaczkach jakie twórcy pozostawili nam w grze.

Sama gra, która była poniekąd spełnieniem moich marzeń z dzieciństwa jak powinien wyglądać człowiek-pająk - genialnie zrobione poruszanie się po pajęczynach w metropolii Nowego Yorku nie znudziło mi się ani przez chwilę i pozwoliło zanurzyć się w świat i rozkoszować "lataniem". Poruszanie się po świecie zostało zrobione tak świetnie, że trybu szybkiej podróży użyłem może 2 razy przez całą grę.

Wielki i pięknie oddany Manhattan został ukazany wzorowo i w każdym jego zakątku dzieje się coś ciekawego, na tyle, iż możemy odpocząć od głównej fabuły i wciąż mieć wartą akcje pełną fabuły i świetnego monologu Petera Parkera.

Walki z typowymi przeciwnikami nie robią sie nudne z dwóch powodów. Pierwszy jest taki iż ilość możliwości toczenia walki jest nieograniczony, drugi: że chwila nieuwagi i szybko możemy zostać powaleni przez nawet nie wielką ich grupę. Wszystko dlatego że przeciwnicy walczą z nami całą swoją mocą, nie czekają w kolejce aż skończymy walczyć z ich kolegą tylko naparzają w nas z całych sił co zmusza do ciągłego zwracania uwagi na nasz pajęczy zmysł.

Walki z bosami są fajne, wymagają odrobinę sprytu, ale więcej zręczność, raczej targetem tej gry nie będą osoby lubujące się w grach typu Dark Souls. Natomiast ich filmowość jest na najwyższym poziomie, imersja jest ciągła i jest na co popatrzyć i co robić w między czasie. Według mnie balans został tutaj świetnie zachowany.

Jedynym poważnym minusem tej gry mógłby być fakt, że jest ona tylko na #ps4.

Mógłby, bo nie jest, gdyż jest to jeden z kolejnych naprawdę świetnych excluesivów, obok #godofwar, #lastofus czy zremakowany #shadowofthecolossus dla których zakup tej konsoli przez osoby uważające się za graczy jest w obecnej chwili obowiązkiem.

Ocena końcowa: 9/10

Jeśli w przyszłości gry na konsole Sony (i nie tylko!) będą tak wyglądać, to czekają nas wspaniałe czasy.

#gry #spiderman #consolepeasants #playstation #playstation4
sorek - Skończyłem właśnie Marvel's Spider-man i muszę przyznać, że nowa jakość gier ...

źródło: comment_H1029ScUS3oavuYVmqQ2vxpN4aopjLFV.jpg

Pobierz
  • 12