Wpis z mikrobloga

#gopro #premierepro #montaz #motocykle #filmowanie

Mam problem z jakością nagrań z GoPro 5 i nie wiem od czego to może zależeć. Wiem, że jest w miarę akceptowalna, ale do innych filmów jakie widzę się nie umywa, mimo zabawy w podstawową korekcję. Zauważyłem, że problem leży już po stronie samego nagrania, ale ustawienia mam zgodne z poradnikami wszelkiej maści na YT.

... czyli Protune włączony, color flat, WB native, ISO 400, Shutter - auto, EV Comp -0,5, Sharp na Low, a wychodzi co najmniej jak nagrane telefonem jeśli chodzi o jakość. A, i nagrywane w 60 FPS w 2.7k zeskalowane do FHD (może tu jest problem?)

Drugi kłopot to to, że przy nagraniach rzadko niebo zmienia swój kolor na niebieski i pozostaje prześwietlone na ostro, z resztą jak niżej. Korzystałem z gotowych LUTów, sam kombinowałem, nic. Macie jakieś rady?

Załączam próbkę swojego filmu, gwarantuję, że to nie YT go tak skompresował, wypluty film z renderu jest taki sam albo podobny.

A tutaj i tutaj macie linki do filmów, które jakościowo biją na głowę.
cadwell - #gopro #premierepro #montaz #motocykle #filmowanie 

Mam problem z jakośc...
  • 12
@cadwell: te filmiki co wrzuciłeś nie wyglądają jakoś o wiele lepiej, są trochę bardziej "cyfrowe". Wrzuć surowy plik z kamerki na myairbridge albo inne wetransfer, sciagne, zobacze

ps nie uzywaj gotowych LUTów jeśli nie wiesz co one robią bo tylko pogarszasz jakość swoich filmów
@cadwell: coś robisz źle. GP4, 1080p60, protune off, night off, nic nie zmieniałem - po prostu wyciąłem kawałek nagrania i tyle. Wygląda to 100x lepiej.

Nagrane w pochmurny dzień, chociaż akurat chyba w tym kawałku nieco słońca świeciło.
11mariom - @cadwell: coś robisz źle. GP4, 1080p60, protune off, night off, nic nie zm...
@cadwell: daj iso 100 przy takiej pogodzie i sprawdź jak na innych ustawieniach ostrości. Obraz masz mega zaszumiony, a do tego straszne mydło. Wygląda jak z kamerki za 50zł :(
@kj5: @sirrek: https://we.tl/t-rSsWH7Mkga

Sorry że tak długo, ale odsypiałem noc. Wrzuciłem dwa klipy, jeden z toru (gdzie wydaje mi się, że jakość jest lepsza) i drugi z tej samej jazdy, co ten wyżej.
@11mariom: rzeczywiście ładniej, może tez powinienem zejść do 1080p, ale myślałem, że skalowanie w dół poprawia sytuację, a nie pogarsza.
@Volter: niee, to nie to xd
@apee: no właśnie zaszumienie nie jest dla mnie takim problemem jak to, że wygląda to jak wideorejestrator od majfrenda.
@fortySeven: Wydaje mi się jednak, że produkcje gopro na YT innych ludzi wyglądają po prostu ładniej, nawet surowizny.
@the_red: jeszcze spróbuje tak jak pisał apee zmniejszyć ISO i zobaczę jak niebo się zachowa.

Dzięki wam wszystkim za odzew.