Wpis z mikrobloga

@Dziki_Odyniec:
Eh, szkoda że się taka linia zmarnowała. W dodatku pewnie całkiem niedawno, bo stację musieli wybudować zanim jeszcze do reszty zamknęli tory (inaczej nie zachowałby się ten odcinek przy stacji) ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Eh, szkoda że się taka linia zmarnowała.


@oficer-prowadzacy: Wiele takich rzeczy jest które niszczymy jako współcześni nie zdając sobie sprawy, że za niedługo będzie to miało wartość. Teraz te auta które są zabytkami motoryzacji prl to jeszcze 15 lat temu był totalny złom i wstyd. Ehh i tak to życie płynie a taka wąskotoróweczka to by było coś.
  • Odpowiedz
@Dziki_Odyniec: @sylwke3100: @AlphaFox:
W ogóle jakieś 1.5 roku temu przy okazji remontu fragmentu linii kolejowej w Murckach wyburzyli budynek dróżnika z żółtej cegły stojący przy drodze w kierunku Ochojca (który prawie na pewno miał ponad 100 lat), tylko po to żeby w tamto miejsce postawić kawałek płotu. Ja wiem że może nie był to jakiś super zabytek, ale debilizm ludzi którzy zarządają koleją jest porażający...
  • Odpowiedz
@oficer-prowadzacy: to raczej nie chodzi o to, że była czynna w momencie budowy stacji. na mieście też zostało sporo torów tramwajowych, a remonty były kilka lat temu. ja to sobie tłumaczę tak, że jest dobrze zagęszczone podłoże i nikt nie chce tego ruszać (tak podobno jest przy nasypach kolejowych - nic tak dobrze nie zagęszcza gruntu jak ruch pociągów). jak spojrzysz na google maps, to zaraz za lukoilem jest zaznaczona stacja
  • Odpowiedz
na mieście też zostało sporo torów tramwajowych, a remonty były kilka lat temu

@rozowatoxa:
No właśnie z tego co widzę to obecnie przy każdej okazji remontu to rozbierają tory tramwajowe (np.: na odcinku ul. Zwycięstwa gdzie robili tunel DTŚ czy wysepkę dla pieszych przy placu Piastów)
  • Odpowiedz
@fajnyprojekt:
Remontują go w końcu czy zamierzają? Bo od ponad 10 lat słyszałem że planują remont, ale gówno w tej kwestii zrobiono, jedynie go przestawiano kilka razy z jednej boczniczy na drugą.
Ostatnio nawet na głównej było że Muzeum Kolejnictwa na Pradze zostanie zlikwidowane i los tych zbiorów jest niepewny.
  • Odpowiedz