Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu przeglądam auta żeby wybrać coś dla siebie. Aktualnie zasuwam leonem 1m, następne miało być kombi ale jednak nie bo za duże, więc chyba padnie na kompakt. Ciężko coś fajnego wybrać w okolicy 30k.
Najpierw miał być na stop procent leon 1p fr po liftingu z 2.0 tdi cr 170km ale od paru dni przeglądam ogłoszenia z #alfaromeo giulietta i chyba się zakochałem. Całkiem fajnie to wygląda z 2.0 jtd 140 lub 170km. W ostateczności przebolałbym nawet 1.4 MA 170km, tylko znalazłem jeden podstawowy problem.
Wyczytałem na forum alfistów, że w tym aucie nie da się wymienić tulei tylnych wahaczy, komplet występuje tylko w oryginale i kosztuje jedyne ~4000zł? (1500 za sztukę za górne i jakieś 400 za sztukę za dolne).
Wiadomo, że zawieszenia nie robi się co pół roku ani rok ale pewnie znając moje szczęście to coś się sypnie zaraz po kupnie dlatego mnie to trochę przeraża.

#motoryzacja #samochody
Pobierz WybuchowyCzajnik - Od dłuższego czasu przeglądam auta żeby wybrać coś dla siebie. Akt...
źródło: comment_McaP7ZZKgtv6DwjfALUkFFuyg7AXfs9i.jpg
  • 11
@Johny3: Czytałem trochę o tych 1.4 MA, jak na alfę przystało wymaga specjalnego traktowania i wymiany jakichś śrub z filtrem w module MA, śruby w turbo itd ( ͡° ͜ʖ ͡°) dlatego ten silnik traktuję raczej mniej poważnie.

@En3rgy: w insignii często trafiam na tematy z uszkodzeniami panewek w 2.0 cdti, nie wiem czy to jakaś wada. Silniki benzynowe raczej odpadają bo te mniejsze, prostsze w
@czogusiowy: żeby tak leona na leona zmieniać? ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogólnie fajne auto, tanie w naprawach, za dużo się nie psuje.
Ja u siebie z 1.9 110KM mam zrobione jakies 150KM, tylko, że tym autem jeżdżę już prawie 6 lat i przydała by się jakaś zmiana. :<
@Sierran: Dbać to jedno, ale nigdy nie wiesz co trafisz - tata kupił Giuliettę z tym silnikiem, może miesiąc po zakupie depnął do odciny na 1 i 2 biegu i cyk check engine - moduł MA :D
Ale moduł cały czas działał, czasem tylko odwalało, w końcu to sprzedał i wrócił do segmentu D.
Ja tam tego auta nie polecam, chyba, że do jazdy głównie po mieście, na trasie straszna lipa