Wpis z mikrobloga

@SADhonda: a do czego ci ten komputer potrzebny? Jak nie masz w planach calej rodziny apple, gdzie wszystko w chmurze trzymasz, nie jestes biznesmanem ktory musi byc mobilny do tego wszystko zsynchronizowane, to bym sie grubo zastanowil. Apple sie robi spoko jak naprawde potrzebujesz tej mobilnosci, chmur i lekkiego lapka z dobra bateria. Jak masz prawie wszystko z elektroniki z jabuszkiem to tez fajnie to ze soba wspolgra.
jakiego radzicie wybrać


@SADhonda: Po pierwsze porównaj sobie MacBook air i MacBook pro. Ten pierwszy to taka zabaweczka, raczej do podstawowych zadań, ale jeśli nie będziesz na nim renderować filmów ani bawić się w #programista15k to powinien wystarczyć. Jedyny problem to rozdzielczość - mnie od 1440x900 bolą oczy ale są tacy, co dają radę. ¯\_(ツ)_/¯

Jeśli zdecydujesz się na Pro, to dwie rady:
- Nie kupuj wersji z TouchBarem. Wiem co
@InformacjaNieprawdziwaCCCLVIII: No właśnie myśle żeby w domu zrobić cały system appla. Tylko zastanawiam się nad sensem. Nad tym ile taki laptop pochodzi i jak będzie z jego wydajnością z czasem bo trochę mnie denerwuje, ze laptopy z windowsem co jakiś czas trzeba odświeżać (przykład laptopy moich rodziców przy których mnie już szlag trafia). Przede wszystkim jestem ciekawy tego ekosystemu, wszyscy to chwala, wiec musi być to coś interesującego. Co do programowania
to jak ten system by działał? Jaka by dawał nam możliwość?

@SADhonda: Piszesz wiadomości i odbierasz telefon na macbooku. Zsynchornizowany schowek. Zsynchronizowane hasła wifi i inne (jak masz zapamiętane hasło do sieci na telefonie, to macbook będzie je znał i odwrotnie). Automatyczny backup telefonu na komputerze. Pewnie coś jeszcze, ale dopiero przymierzam się do kupna iPhone'a więc nie powiem z praktyki.