Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób które miały przyjemność być ostatnimi czasy w Maroko :

* Chciałbym zarezerwować pierwszy nocleg w Marakeszu jeszcze przez internet,poleciłby mi ktoś jakiś przytulny Riad lub hotel w dobrych pieniądzach.Wiem że jest tego masa na bookingu ale jak czytam niektore negatywne komentarze to ciezko mi coś wybrać ( ͡° ʖ̯ ͡°)

* Po przylocie do Marakeszu chciałbym najszybciej jak sie da ogarnąć lokalną karte SIM z internetem (co by mieć dostęp do wypoku ( ͡º ͜ʖ͡º) jaką kartę wybrać i gdzie to najlepiej kupić ?

* Jak wygląda kursowanie autubusów z pod lotniska ? Czy bus numer 19 jeździ z jakąś rozsądną czestotliwością czy trzeba się w cierpliwość uzbroić?

Gdyby ktoś miał jakieś info to bede bardzo wdzięczny ʕʔ

#maroko #marakesz #podroze #podrozujzwykopem
  • 39
@lord_z: ad1. zalezy czego oczekujesz od noclegu jak chcesz miec swoj pokoj, wpsolna kuchnie taras w samym centrum moge cos polecic jak chcesz cos premium to nie bo biedak here
ad2.po przylocie pipy na lotniskach rozdajo zadarmo karty sim ichniejsze (musisz sie podpisac itp bo karty sa rejestrowane) jeden #!$%@? co wezmiesz jaka siec i tak jest internat mega tani
ad3. nie wiem jechalem taksówka kosztowala 100 ichniejszych gdzie chcesz zrzucilem
@turtelian: nie oczekuje zbyt wiele ,zwyczajnie czyste łóżko bez grzyba na ścianie i mozliwość zamkniecia tego na klucz ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dadzą mi karte i szanuje mocno tylko czy bede potrafił to sobie ustawić samemu ? Francuzkiego i arabskiego nie znam :(
@lord_z: 1. Jakis konkretny cieżko podać, bo tam największym problemem jest trafić. Adresy na booking i Airbnb są czesto bardzo ogolne i sporo się kluczy.
2. Tych rozdawanych nie polecam. Lepiej zamiast wychodzić z terminalu to idź do hali odlotów i tam masz punkt Maroktelekom, gdzie ziomek Ci od razu wlozy karte i skonfiguruje. Polecam bo internet był nawet na Toubkalu w górach.
3. Chyba co godzinę jezdzi ten autobus, ale
@lord_z: ja se dalem rade :D nie pamietam czy prosilem je zeby mi pomogly czy wszystko bylo gotowe jak wlozylem karte

ja mialem tu :
https://www.airbnb.pl/rooms/11137460
ciasno ale masz swoj pokoj zamykany na klodke/zamek, kuchnie i łazienke wspolna ale na maks 3 osoby(ja bylem 90% pobutu sam) i jak to w medynie na dachu masz ładny tarasik do dyspozycji jest to w samym centrum taki plus jeszcze, laska obslugujaca lajtowo i
@lord_z: przeczytaj sobie sytuacje o gwalcie i pobiciu polki i polaka na plazy we wloszech w rimin (nie wiem czy dobrze napisalem), dokonali tego smierdziele z maroka. Pozdrawiam cieplutko i milego pobytu.
@lord_z: aa jeden plus/minus na wyposarzeniu tego przybytku jest kot :D lazi se po czesci wspolnej jak to kot, jak go wpuscisz to ci tez wjdzie ale generalnie jest ucywilizowany nie gryzie/wyrzucenie go nie jest trudne ;) w skrocie jak nie masz uczulenia na sierc czy cos to nie bedzie ci w ogole przeszkadzac (nie ma zapachu ani nic)
@turtelian: ten pokoik jest akurat jedno osobowy a bede z rożową pozatym szukam czegoś na noc góra dwie a tam minimum 7 dni

@Majster_bieda: Maroktelekom,zapamietane własnie o taki punkt mi chodziło ,bede on line juz z pod lotnisko super :) dzieki.
100MAD za kurs nie ma dramatu,chociaz podobno do miasta jest jakies 3km
@lord_z: to uwazaj zebys sie nie zdziwil chyba w marakeszu jesli nie jestes malzenstwem musicie miec osobne pokoje upewnij sie czy tego przestrzegaja czy nie i czy da sie ominac !
Jak nie to se mozecie wziac dwa pokoje w tym budynku co ci wyslalem :) bedziecie mieli calosc dla siebie ewentualnie 3cia osobe na pietrze nizej :)
Co do ceny taka jest i nie da sie nic ztargowac bo widac
@lord_z: Ide logika. Mozesz mowic ze barachło tam wylecialo, no ale strzezonego pan bog strzeze - jesli nie bedziesz sie zapuszczal z familia czy kim tam jedziesz poza bezpieczne ze tak powiem, hotelowe tereny to bedzie gites.
@lord_z: na pustyni nie bylem bo trochu zle zaplanowalem wycieczke ale para polakow ktorych tam poznalem pojechali i byli zadowoleni ;) oni raczej nie chca dymu z turystami bo z tego zyja :) poki nie pchasz sie gdzie ci nie chca powinno byc ok :)
@turtelian: ( ͡° ͜ʖ ͡°) moje planowanie tez nie nalerzy do najbardziej udanych ,ale licze na to ze znajde w Marakeszu jakies ichniejsze biuro podrózy co mnie na tą pustynie jednak zabierze za garść euro
@lord_z: kurde wiesz co chyba napisze ci mini poradnik na pw xD bo raz ze cie orżną a dwa że mozesz sie pod koniec nudzic jak zle rozplanujesz :D kwestia na ile chcesz jechac :) i czy chcesz tego typu pomoc w oogle
@turtelian: (ʘʘ) na wiedze jestem bardzo otwarty zawsze
Wylot mam w piątek rano także czas nagli .Lecimy na 11dni
Sporo na ten temat czytałem opisów z podrózy itp ale to wiedza mocno teoretyczna .