Wpis z mikrobloga

Dorzucając swoje 2 grosze do #bekazkatoli chciałbym podzielić się z wami taką anegdotką.
U mojej dziewczyny w parafii na wsi ludzie w niedziele potrafią dać poniżej 30 zł łącznie. Zapytałem w takim razie dlaczego tak jest?
Odpowiedź była taka, że uwaga "Bo ludzie są wkurzeni na księdza, że ma dziecko z kochanką".
Kumacie to? Kolo ma dziecko z kochanką, oczywiście wszyscy o tym wiedzą, a ksiądz sobie jest dalej księdzem. Dodatkowo od jednej z osób usłyszałem takie o to słowa: "no przecież ksiądz to też człowiek i czasem nawet bardziej grzeszny od innych".
No #!$%@?, niech mi ktoś wytłumaczy co to za mentalność jest!
Aha, i podobno mają z kochanką takie same dwa nowe merce, ale tego nie wiem, jedynie słyszałem. Aczkolwiek nie zdziwiłbym się.

#religia #kosciol #bekazpodludzi
  • 16
@Zeronader: No bo to prawda. Niemal w każdej parafii jest co najmniej jeden taki.
Wbrew pozorom Kościół zdaje sobie sprawę, jakim wyrzeczeniem jest celibat i nikt takiego księdza znikąd nie wyrzuci. Mieliby takiego pozbawić kapłaństwa, bo się puścił? Kiedy jest taki niedostatek powołań? Bicz plis.
@Zeronader: Bóg kazał wybaczać ¯_(ツ)_/¯
Poza tym nie chodzi się do kościoła dla danego księdza, to nie jest teatr ani burdel (choć pewnie niektórzy by dyskutowali), ale dom Boży, do którego chodzisz żeby odhaczyć swój obowiązek jako katolika. Spałeś na religii czy trollujesz?
oczywiście nic nie dociera. Umysł już całkiem wyprany

@Zeronader ale przecież @Nozyce ma rację, więc co się tak plujesz? Katolik ma obowiązek uczestniczyć w mszy w niedziele i święta. Skoro mówisz, że to wieś, każdy wszystko wie to pewnie nie ma tam za dużo księży - jaki ci ludzie mają wybór? I tak jestem pełna podziwu, że przynajmniej kasy nie dają.
Można oczywiście podpierdzielić takiego do tego wyższego gościa co ma nad
@poprostuzyj: dziwi mnie mentalność ludzi. Że chodzą do tego kościoła, zamiast do innego, jest ich pełno w okolicy. Że nie starają się bojkotować tego za wszelka cenę tylko go usprawiedliwiają, mówiąc że to tez człowiek...
@Zeronader wygoda, przyzwyczajenia - w końcu wioska czy nie? Na wioskach jednak nawet jak w każdej sąsiedniej jest kościół to i tak odległości są spore. Nawet w mieście starszym osobom może sprawić problem dojście do kościoła, a przecież jest ich nasrane mnóstwo. Znów dochodzi kwestia średniej wieku i mentalności poprzedniej epoki. Plus chęć brania udziału w mszy w swojej parafii - może wydawać się głupie jak się nie wierzy, no ale pewnie
@Nozyce ksiądz powinien, jeśli chce żyć z tą babką, porzucić sakrament kapłaństwa, bo to zwyczajna hipokryzja i sprzeciwianie się podstawowym zasadom - gość żyje w grzechu i bez chęci poprawy. Sakramenty których "dokonuje" też tracą ważność.
Jeśli nie chce z nią żyć, popełnił błąd, powinien łożyć na dziecko i zająć się żalem i pokutą. Powinien na jakiś czas przestać sprawować funkcję księdza - z ww. powodów.
Nie jest to zbyt trudne chociaż