Wpis z mikrobloga

Jako że przy każdym temacie dotyczącym choćby częściowo "narodowej dumy" dzielni neuropejscy rycerze wrzucają cytat Arthura Schopenhauera, który uważał to uczucie za jedno z najbardziej głupich i bezsensownych, postanowiłem przytoczyć inne poglądy tego pana ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Niemiecki filozof Arthur Schopenhauer był jednym z pierwszych zwolenników hierarchii rasowej. Według jego poglądów rasowo dominuje rasa biała, a w szczególności typ nordycki. Jako dowód potwierdzający jego pogląd był fakt, że wszystkie starożytne cywilizacje, oprócz tych stworzonych przez Japończyków, Hindusów oraz Egipcjan, były cywilizacjami stworzonymi przez „białą rasę”. Schopenhauer dodawał, że biała rasa osiągnęła również znaczący postęp w kulturze, m.in. w muzyce i sztuce, czym przewyższała inne, nie-białe cywilizacje.


Rozumiem #neuropa że jesteście konsekwentni w swych poczynaniach i popieracie supermację białej rasy?

#4konserwy #bekazlewactwa #schopenhauer #whitepride #whitepower #nacjonalizm #aryanism
RYSZKRE8888 - Jako że przy każdym temacie dotyczącym choćby częściowo "narodowej dumy...

źródło: comment_cR8QALfJoetBNzRt1kRSC2mGJ2pYcWru.jpg

Pobierz
  • 17
@RYSZKRE8888: Słaby argument z autorytetu. Jak chciałeś zaorać ludzi za ten cytat to powinieneś się odnieść do samego cytatu bezpośrednio a nie bawić się w ośmieszanie autora...

Na tej zasadzie można powiedzieć, że idee wolnościowe są #!$%@? bo Korwin powiedział, że zawsze się trochę gwałci.
@Werdandi

Jak chciałeś zaorać ludzi za ten cytat to powinieneś się odnieść do samego cytatu bezpośrednio a nie bawić się w ośmieszanie autora...


Ale ja nie ośmieszam autora, bo sam go szanuję. Ja znałem już wcześniej jego teorie dotyczące wyższości białej rasy i nie podobało mi się, gdy neuropa zaczęła robić z niego prekursora tolerancji xD

Na tej zasadzie można powiedzieć, że idee wolnościowe są #!$%@? bo Korwin powiedział, że zawsze się
@RYSZKRE8888:

Ja znałem już wcześniej jego teorie dotyczące wyższości białej rasy i nie podobało mi się, gdy neuropa zaczęła robić z niego prekursora tolerancji xD


Bo był i jego teoria ras w żaden sposób na to nie wpływa. Możesz uważać, że człowiek biały wykształcił większą kulturę czy inteligencję z powodu warunków w których się znalazł i jednocześnie nie gardzić człowiekiem czarnym który na to nie miał wpływu ani nie chełpić się
@Werdandi

Rzeczywiście odszedłem od tematu. Generalnie chodziło mi o to że to co napisałeś, czyli wyższość białej rasy i dążenie i do zachowania jej odmienności przy równoczesnym szacynku do innych ras nie jest objawem nietolerancji.

Jednak wdzisiejszych czasach, o czym możesz się przekonać zaglądając na tag #neuropa każda wzmianka na temat kultury własnej rasy i jej wyższości cywilizacyjnej nad innymi rasami jest uznawana za przejaw skrajnej nienawiści, nazizmu, rasizmu, ksenofobii itp.

Dlategi