Wpis z mikrobloga

@powaznyczlowiek: gorzej gdybyś się cofnął parę lat wprzód ;)) Miałem kiedyś WebStorma, dobre to były czasy. Teraz siedzę na VSC, z zestawem wtyczek i w sumie też mi niczego nie brakuje. A o intellij już od co najmniej 4 lat słyszę, że nie ma równych w Javie :)
@powaznyczlowiek: miałem okazje porobić w IntelliJ i PyCharmie i zgadzam się że są dużo bardziej przyjemne. Ale jeśli już o .Neta chodzi to dużo bardziej wolę jednak duet VS i R# (notabene tez od JetBrains) albo VSCode z wtyczkami niż ichniego Ridera.
@asunez: to już przypuszczam kwestia przyzwyczajenia, developując w .net nie było sensownych alternatyw zanim wyszedł rider (a moja dotnetowa kariera nawet go nie doczekała, a szkoda)
@powaznyczlowiek: najzabawniejsze, że poważni ludzie, którzy przychodzą do nas pracować widzą intellij po raz pierwszy, bo tak to całe życie eclipse i na początku się krzywią, ale po 2 dniach stwierdzają, że w gruncie rzeczy komfort ich życia się zwiększył kilkukrotnie ( ͡°
Ale jeśli już o .Neta


@asunez: panie jak Ty tu .NETa wcisnąłeś - Java stronk ( ͠° ͟ل͜ ͡°) ale tak serio pisałem w C# kilka lat temu jeszcze za czasów WinFormsów i też pamiętam VS jako doskonałe środowisko (wtedy jeszcze miałem zajebistą wtyczkę Resharpera, która działała cuda ( ͡° ͜ʖ ͡°)), z opinii ludzi, którzy w tym piszą, ponoć
Początkujący here, używam Eclipse'a od jakichś 2 miesięcy, bo gość z "cave of programming" ma go w tutorialu.


@lalalajp2_-: tutorial dokończ bo będzie Ci prościej - to nie tak że Eclipse w ogóle nie działa ;) ale potem tak jak kolega radzi uciekaj szybko :)
ja to płakam rzekę bo uczelniana licencja na ultimate mi już wygasła ( ͡° ʖ̯ ͡°)


@rearus: no niestety Ultimate jest dość drogie ale jeśli nie piszesz głównie w JS to myślę że Community niewiele odbiega :)
a czym to się różni? I to i to w javie jest, więc zżera ram z całego osiedla.


@wnocy: nikt nie mówił że będzie letko ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale IntelliJ nawet na słabych konfiguracjach chodzi bardzo przyzwoicie ;) a różni się w zasadzie wszystkim - od klawiszologii, przez dostępne (i wbudowane) wtyczki po debugger ( ͡° ͜ʖ ͡°) w zasadzie cokolwiek powiesz,
@powaznyczlowiek: wsparcie min. dla Springa i innych, podobnych rzeczy bardzo przydatne, tak jak np. klient sql wbudowany i współpracujący z większością baz danych, bo niestety na linuxie z sensownych guiowych klientów to tylko mysql workbench (no i squirrel, którym trochę gardzę), poza tym mieć wszystko w jednym IDE, a nie mieć to duży bonus, jeszcze te wszystkie wspaniałe pluginy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wnocy: zajebistością, spróbuj,
@powaznyczlowiek: @rearus: na Windowsie pisałem w C#/C++ i wtedy ceniłem VS za to, że nie jest w javie pisany ;].
Rozumiem, że te IntelliJ mogą być fajne, bo PyCharma używałem dłuższy czas, ale mimo wszystko wolę się obłożyć pluginami do ViMa, bo po prostu szybciej chodzi. I tak we wszystkich tych IDE musiałem ustawiać klawiszologię vimową, ale nawet dodatkowe pluginy nie dawały rady, więc nauczyłem się radzić sobie bez IDE.
@wnocy: Intellij ma plugin, który przestawia Ci całe IDE ala Vim, więc nie musiałbyś ustawiać jednej rzeczy, poza instalacją pluginu, którego nie będziesz szukał po necie, a zainstalujesz od razu w IDE ( ͡° ͜ʖ ͡°) wiadomo, że JVM to JVM i Intellij potrafi wpieprzyć 'trochę' ramu, ale uwierz mi, działa lepiej i szybciej niż Eclipse, jakby ktoś mi kazał wracać do czasów nieświadomości i używać Eclipse'a
@rearus: no znam te pluginy, które udają vima, ale większość nawet nie potrafi makr nagrywać, i mają spore ograniczenia. Fajne to jest w podstawowym zakresie, ale i tak jeszcze trochę brakuje. Może jak wykorzystają neovima to będzie lepiej. W każdym razie wtrąciłem się do dyskusji, bo chciałem się dowiedzieć dlaczego tak hejtujecie eclipse. Z mojej perspektywy te środowiska nie bardzo się różnią, no ale i nie wiele mam doświadczenia z nimi.