Wpis z mikrobloga

1 911 - 1 = 1 910

Tytuł: Dawca przysięgi cz. II
Autor: Brandon Sanderson
Gatunek: fantasy
★★★★★★★

Przyznam że najsłabsza część a do tego podział książki chyba jednak zrobił więcej złego niż dobrego, oczywiście dla czytelnika ;) I tak Kaladin okazał się #!$%@?, Shallan zaczyna mieć rozterki jak w jakimś serialu dla nastolatków a Dalinar... co do postaci Dalinara to w sumie nie mam zastrzeżeń :) Nie będę oszukiwał że pomimo spadku formy i tak będę oczekiwał na kolejną odsłonę Archiwum Burzowego Świata.

#brandonsanderson #dawcaprzysiegi #fantasy #czytajzwykopem #archiwumburzowegoswiata #cosmere

#bookmeter

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
ialath - 1 911 - 1 = 1 910

Tytuł: Dawca przysięgi cz. II
Autor: Brandon Sanderson
...

źródło: comment_v8YSkpD4PCGd5X9mFdho4x0jfhCP5flM.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
@Abaddon_Profanator: no to chyba niezbyt dokładnie czytałeś bo po tym tomie wiemy że to ludzie są pustkowcami ;] Do tego część niebiańskich złożyła przysięgi Odium uznając ich za prawowitych mieszkańców tej krainy. Dalej jesteś pewny że wiesz gdzie jest dobo a gdzie zło?
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Nie chodziło mi o ten aspekt, uważam to rozwiązanie za bardzo fajne.
Chodzi mi natomiast o samą bitwę, gdzie wykorzystany jest ten sam schemat co w wielu innych książkach, czy filmach:
-Zła strona początkowo jest bardzo potężna i robi z przeciwnikami co chce
-Punkt kulminacyjny bitwy, gdzie dobra strona daje odpór tej złej
-Dobra strona robi co chcę z tą złą stroną, wszystko co chce osiągnąć, osiąga bez większych strat.
  • Odpowiedz
-Dobra strona robi co chcę z tą złą stroną, wszystko co chce osiągnąć, osiąga bez większych strat.


@Abaddon_Profanator: O Panie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1. Stracona cała armia Amarama.
2. Śmierć tysięcy żołnierzy i cywilów.
3. Zniszczone miasto.

Straty Odium? Walczył w sumie nie swoimi siłami. Jedyne co stracił to Dreszcz i to jest jego jedyna poważna strata.
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: #!$%@? no i się nadziałem na spoiler, wiedziałem żeby nie czytać komentarzy ale chciałem zobaczyć czy coś ciekawego się pojawi XD W sumie jak już wiem jedno to chcę wiedzieć coś jeszcze, czy to Moash poluje na Elokhara?
  • Odpowiedz
@LibertyPrime: Ale Odium z kolei to bóg, który przybył na Roshar z ludźmi i zaczął współpracować z Parshmedimi po tym, jak ludzie się na niego wypięli.

Ale książką ma moc. O ile na poziome 200 strony miałam przerwę, tak później reszta poszła w 3 dni i były ciary.
  • Odpowiedz