Wpis z mikrobloga

No ku*wa.

Wróciłem z urlopu, żeby zastać w skrzynce mailowej fakturę od firmy hostingowej (linuxpl.com) z rachunkiem jak za ~8 lat (!) użytkowania ich hostingu (albo 5 lat hostingu + domeny), bo przez ostatni miesiąc różne IP z sieci TOR pobierały w nieskończoność jeden z plików wystawionych przez Wordpressa (spory obrazek) na http://zycienazielono.com robiąc mi kilkaset GB ponad limit ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Normalnie mój miesięczny transfer to ok. ~8 GB przy limicie 200 GB, a w lipcu było tego 465 GB... Nie wiem po ch*j ktoś to robił, ale wystawił mi rachunek na 1 tys. PLN. Nie jest to kwota, przez którą popadnę w długi i skończę pod mostem, ale znam znacznie lepsze sposoby spożytkowania takich pieniędzy.

Oczywiście mogłem ustawić sobie blokowanie konta po przekroczeniu limitu, ale mając typowe miesięczne zużycie na poziomie 4% dozwolonego transferu nie sądziłem, że w ogóle może to być kiedyś problemem (pomijam, że mam tam prywatnego maila, którego blokować nie chcę, tylko dlatego że jedna z domen wyczerpała limit - o ile wiem opcji dzielenia limitu jednak nie ma...)

No #!$%@?, weź tu coś zrób za darmo / hobbystycznie / bez reklam i spamu, poświęcaj temu czas, płać rocznie ~200 PLN za domenę i konto tylko po to, żeby jakiś debil się pobawił przez miesiąc.

Zamierzam napisać do #linuxpl z pytaniem, czy da się negocjować stawkę, bo to ewidentne nadużycie, którego ofiarą padłem, więc może da się dogadać jakiś "rabat", ale na chwilę obecną jestem zwyczajnie #!$%@?, więc #zalesie

#irlandia #zycienazielono #oswiadczeniezdupy
źródło: comment_2n2MQZI9Gi4Opb5SNh1MdjqU7L9gwzUW.jpg
  • 7
@xxx2013: Nie:

Usługodawca może naliczyć dodatkową opłatę w przypadku przekroczenia dozwolonego transferu miesięcznego w kwocie 3zł netto za 1 GB transferu. Usługobiorca może zażądać zmiany ustawienia na auto-zawieszenie konta przy przekroczeniu transferu, aby uniknąć dopłat.


Nie sądzę, żeby taki zapis był tam od początku (korzystam z ich hostingu od ponad 10 lat, jeśli dobrze liczę), ale pewnie pojawił się tam na przestrzeni dziejów.

Problem polega na tym, że blokada tego typu
blokować domeny w razie przekroczenia tych limitów, ale nie wydaje mi się, żeby taka opcja była możliwa


@Regis86: jest to możliwe.

W zakładce Zarządzanie domeną może Pan ustawić limit transferu dla każdej z domen.

Możemy też ustawić blokowanie całego konta po przekroczeniu limitu.


Właśnie do nich pisałem, aby zablokować całe konto w razie przekroczenia limitu.