Wpis z mikrobloga

Czemu nie ma aut tylko na LPG? Zdarzaja sie benzyny z opcja dokupienia oryginalnej instalacji gazowej tak? Ale przecież tak sobie myślę ze sensownie bylo by zrobić auto tylko na gaz z jednym fabrycznym zbiornikiem gazowym i elo. Do tego gdyby byla w wersji hybrydowe bylo by to niezle wyjście potencjalne tansze w produkcji i spelnia zdaje sie normy euro czyz nie? Gdzie tkwi haczyk? #motoryzacja #silnik #lpg
  • 9
teoretycznie nie odpalisz takiego auta na zimnym silniku.


@jzs44: nie wiem czy VI generacja np. vialle lpdi (wtrysk ciekłego lpg przez wtryskiwacze od bezpośredniego wtrysku benzyny) nie ma możliwości normalnego odpalenia z gazu.
@mleko3-2procent: Chyba w afryce jeżdżą tylko na lpg i tankują grawitacyjnie z domowych butli zwieszonych gdzieś na drzewie.
Jakiś producent chciał sprzedawać w europie jeden model ze zmniejszonym zbiornikiem benzyny do 10 litrów ale coś nie wypaliło
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@biskup2k: jak starą generację wyregulujesz kluczem 10 to ci tez odpali, kwestia że i tak musisz chwilę czekac z nogą na gazie, bo są za niskie obroty i auto gaśnie. Wiem z autopsji toczac sie po ulicach 20 letnim szrotem co benzyny od roku ma pół baku ( ͡ ͜ʖ ͡)