Wpis z mikrobloga

Mircy i Mirabelki,

Praga to jedno z aż 2 miast, które mnie totalnie urzekło! Jest jeszcze Budapeszt, ale o tym innym razem ;)

Stolica Czech ma piękną zabudowę, mnóstwo parków, smażony ser i pyszne piwka. Przede wszystkim polecamy odwiedzenie wszystkich punktów na mapie z dziełami Davida Cernego. Facet ma talent, wyobraźnię i dobry humor! Czyli wszystkie niezbędne cechy świetnego artysty ;) Na zdjęciach możecie zobaczyć kilka efektów jego twórczości.

Gdzie spaliśmy w trackie wypadu? W akademiku zwanym Strachow. I uwierzcie mi, naprawdę był strachow :D Ogólnie całe osiedle akademickie to kompleks starych, mrocznych budynków. Najlepsze było wieczorem, gdy kładliśmy się spać. Gasimy światło.... i nagle cały pokój zabłysł! Otóż na każdej ścianie, suficie, podłodze były różnego rodzaju napisy, malunki wykonane fluorescencyjnymi farbami, mazakami. Ciekawa sztuka, nie powiem :D Bądź co bądź nocleg w tym miejscu polecamy, jest klimatycznie, jest tanio, a co najważniejsze? I tak będziecie tam tylko spać, bo całe dnie/wieczory spędzicie penetrując zakątki magicznej Pragi)

Zawsze chętnie będę wracać do tego miasta i raczej nigdy mi się nie znudzi :) Zdecydowanie polecam na kilkudniowy wypad, weekend to za mało!

#podrozujzwykopem #podroze #czechy #praga #davidcerny #cerny #sztuka #heheszki #dziendobry #wypady #wyjazdy #hotele #pokazmorde #rozowepaski
w.....l - Mircy i Mirabelki,

Praga to jedno z aż 2 miast, które mnie totalnie urze...

źródło: comment_jaoWKzrICEkUwUNGGRlbMHlrFRn5gsAc.jpg

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz