Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
Mirki, jest tutaj ktos pracujacy, jako Data Engineer? Mam zagadke, poniewaz zaoferowano mi takie stanowisko na internship/traineeship, ale nie mam pojecia, czy to bedzie faktycznie interesujace dla mnie. Lubie machine learning, deep learning, data science, ale data engineering wydaje mi sie mocno backendowym zajeciem, ktore zwyczajnie moze mi sie znudzic. Chcialbym porozmawiac z kims, kto ma z tym stycznosc na codzien, moze to wyglada zupelnie inaczej, niz moje wyobrazenie. Bede bardzo wdzieczny :)
#bigdata #datascience #databases #dataengineering #bazydanych #inzynieriadanych #programowanie
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Krever: @Kura_Wasylisa:
W sumie to do Was obu skieruje pytania.
1. Moglbys opisac np. dzien pracy takiej osoby? Na czym to polega, jaki input dostajecie, jaki output musi z tego byc?
2. Najciekawsze Waszym zdaniem zadania, ktore data engineer ma do zrobienia.
3. Przy jakiego typu projektach pracowaliscie?
4. Jakich technologii i narzedzi uzywacie?
5. @Kura_Wasylisa: Czemu jest to dla Ciebie ciekawsze, niz ml/dl?
6. Najlepszy sposob na szybkie
Pracowałem w dwóch miejscach na tym stanowisku więc opiszę oba, bo charakterystyka pracy się trochę różniła.

1. Dzień pracy wygląda jak u każdego developera masz backlog, masz taski i implementujesz;) główna różnica jest w stacku technologicznym i w tym że to jak coś zrobić bardzo często przychodzi od data scientistow.
2. 5 milionów unikalnych użytkowników robi dziennie ok 100 odsłon z puli kilku tysięcy artykułów a ty masz policzyć które artykuły widział
@Piz-dur:
7. Jak każdy developer. Jest masa projektów aczkolwiek duża ich część jest pod skrzydłami Apache co moim zdaniem trochę komplikuje proces. Ja osobiście kontrybuuje do projektów nie związanych bezpośrednio z bogatą, ale to tylko moje preferencje.

Data science wymaga backgroundu matematycznego i nie odważyłbym się iść tą drogą bez przynajmniej magistra z matematyki. Poświęciłem 5 lat swojego życia zdobywając wiedzę inżynieryjna i w tym jestem dobry. Wolę żeby każdy robił