Wpis z mikrobloga

Mirki co robić gdy akumulator kaput bo zostawiłem na światłach mijania kupić nowy czy fatygowac się o ożywienie go (nie posiadam prostownika) i nie wiem co mnie taniej wyjdzie #auto
  • 6
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Azuhi: ciężko powiedzieć konkretną wartość, jak ładowanie od 0 to ładny kawałek musisz przejechać. Na tyle żeby odpalić powinien się naładować bez problemu, potem w trakcie jazdy będzie się doładowywał.
@Azuhi ciepło jest to przeżyje. Odpal z kabli i jedź w trasę, zrób ze 100 km bez gaszenia.

Albo kup ładowarkę, chociaż ona też może nie zacząć ładować jak jest wyjechany aku do zera
@Azuhi trochę się naładuje, ale pod ładowarkę warto podłączyć, no chyba, że przez jakiś czas będziesz jeździł po trasie bez gaszenia silnika.

Na chwilę obecną to prostownik lub ładowarka (o ile ruszy z ładowaniem, bo jest Aku pusty). Zawsze odpalanie z kabli jest ostatecznością.

Jak odpalasz z kabli, to podłącz się do dawcy, niech odpadli silnik i zostaw tak na 15 minut, żeby trochę twój akumulator się podładował, będzie łatwiej odpalić.