Wpis z mikrobloga

Mirki. Zmieniam całkowicie zawód. Zostaję programistą i wybór padł na javę. W przeszłości miałem styczność wyłącznie z sql na studiach ale bardzo ogólnikowo.

Na razie zacząłem kurs javy na udacity i w miare dobrze mi idzie.

Czuję wielką satysfakcję po napisaniu kilku linijek kodu i jest to zajęcie, któremu chce się poświęcić. Planuję poświęcić rok na naukę wykonując dalej mój zawód czyli nauka głównie wieczorami po 2 - 3 godziny.

Jakie kursy lub materiały polecacie? Wolałbym kursy w formie video, jakoś łatwiej wchodzi ;)

Z angielskim nie ma problemu. Nawet wolałbym - zawsze dodatkowa metoda na podszlifowanie języka.

Czy rok nauki dzień w dzień wystaczy żeby opanować środowisko javy ? 30 lvl here

Proszę o poważną dyskusję.

#java
#programowanie
  • 12
@Gnojowisko3000: załóż konto na msdn i w benefits aktywuj darmowe konto pluralsight. Jest tam mnóstwo kursów gdzie przy okazji tłumaczenia co i jak piszą aplikacje zachęcając żebyś też pisał. Najlepsze kursy jakie znalazłem na necie, dlatego kosztują 30$ za miesiąc, z MSDN masz 3 miechy za darmo, a potem nikt nie broni założyć nowego konta na msdn ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Gnojowisko3000:

Zostaję programistą i wybór padł na javę


Skąd pomysł? Patrzysz głównie po zarobkach i dostępności ofert?

Planuję poświęcić rok na naukę wykonując dalej mój zawód czyli nauka głównie wieczorami po 2 - 3 godziny.


Nie chcę Cię zniechęcać, ale jak pierwszy raz coś robisz i zaczyna Ci wychodzić, to wydaje Ci się, że mógłbyś to robić cały czas bez przerwy. Niemniej, powodzenia.

Czy rok nauki dzień w dzień wystaczy żeby
@Gnojowisko3000: chryste, któryś raz widze próbę rozwiązania wszystkich swoich problemów programowaniem xD

Nikomu źle nie życzę, ale widziałem już pare sytuacji, gdzie ludzie przebranżawiali się na #programista15k skuszeni hajsem. Potem kończyło się to tym, że dostali się na gówno juniora po paru rekrutacjach, utknęli na tym juniorze pare lat (bo każda firma potrzebuje kogoś kto poklepie kod, kto zrobi dumpa bazy i masy innych nietwórczych czynności ociekajacych o programistyke) , po