Wpis z mikrobloga

Czołem, poleci mi ktoś jakiś konkretny łuk na początek? Chciałbym mieć zarówno bloczkowy, tradycyjny jak i sportowy. Budżet do 400 zł razem z akcesoriami, ale lepiej mniej. Słyszałem że w takiej kwocie nie ma sensownych bloczkowych?

Naciąg myślę, że koło 20kg? Czy to dużo/mało?
Najlepiej by było ustrzelić coś na wyprzedaży. Mieszkam w mieście, więc nie będę miał dużo czasu na strzelanie, chyba że chwycę bakcyla.

#lucznictwo #luki #kiciochopyta #pytanie #sport
  • 22
@srogie_ciasteczko: No a co mam odpowiedzieć, takie są realia bloczkowe. Sam bloczek to jedno a potrzebujesz do niego jeszcze osprzetu który kosztuje nieraz łącznie więcej niż sam łuk. W tej kwocie to sobie kup cos w stylu Samick Polaris wyjdzie ok. 500 zł za wszystko. I sie przynajmniej nie rozleci po miesiącu. Same strzały to masz juz 2 stówki za tuzin. I naciąg max 26-30 funtów, nie więcej.

Ew jak to
@Phatee złe wyobrażenie o moich wymaganiach macie. Na początku chciałem zrobić łuk z rurki PVC i słupków z włókna szklanego wg tutoriala na YouTube. Ale nie znalazłem takich słupków ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ochraniacz na rękę może być zrobiony samemu. Strzał mi z 6 wystarczy. Kołczan olać.

No powiedzmy już, że te 500 zł bym dał. Te łuki które polecił John wyżej mają naciąg tylko 16 kg i
@srogie_ciasteczko: Ale serio mówię, i @John_archer też. Na początku się bierze łuki słabsze, żeby się łatwiej nauczyć. I to nie oznacza, że nagle wszystko będzie za proste, nadal będziesz się siłował jakby to był warbow 150kg przez te kilka pierwszych treningów więc po co się zniechęcać mocnym łukiem. No chyba że naprawdę jesteś wielki jak szafa i silny jak Papaj, ale pewnie byś się tym pochwalił wcześniej.

Jak chcesz sam łuk
@srogie_ciasteczko: 6 strzał starczy, najtańsze łuki tradycyjne są od Łukbisu, albo jakiś klasyczny z wymienianymi ramionami (e-łuk, centrum łucznicze), jak naciąg będzie ci nie pasował to sobie zmienisz ramiona. Najlepiej znajdź klub łuczniczy i podjedź sobie do nich na trening, za to się nic nie płaci, a trochę liźniesz teorii i poznasz kilka łuków.
Na fb jest targowisko łucznicze, możesz znaleźć dobre używki - tam jak ktoś widzi, że w ogłoszeniu
@Wejszlo dzięki za konkretną odpowiedź :D
Za kołczan będzie mi służyć pokrowiec na statyw od aparatu ;)
Z tymi kg ciężko mi sobie wyobrazić, no bo przecież będąc pochylonym podniosę 20kg z wieloma powtórzeniami. Ale spróbuję słabsze skoro tak mówisz.

Na jakie imprezy jeździsz, gdzie i co tam robicie? Na zamki? Wiesz o jakichś w tym lub przyszłym miesiącu?

Jaki masz naciąg i jaki celny zasięg ma łuk?
@srogie_ciasteczko: tak myślałam, że patrzysz przez pryzmat tego co podnosisz - tylko, że to trochę inna sprawa, nikt nie chce ryzykować tutaj dobieraniem naciągu, może jesteś na tyle dużym i silnym chłopem, że serio 20kg będzie git :D Dlatego mówię, że najlepiej wpaść do jakiegoś klubu łuczniczego, sprawdzisz sobie kilka łuków i pomogą ci dobrać naciąg. A jak nie, to zanim zamówisz zadzwoń/napisz do sklepu/producenta (polecam dzwonić, szczególnie do łukbisu bo
@Wejszlo ten najtańszy chyba powinien być ok
http://www.lukbis.pl/produkt/luk-indianski-52/

15 kg bym wziął ;) cena dobra. Na początek mi taki starczy.
Bardzo ładne rzeczy mają na tej stronie, jak mi się spodoba strzelanie, to warto wziąć np. taki ochraniacz
http://www.lukbis.pl/produkt/ochr-przed-typ2-sprzaczki/

Powidz mi czy dużo zmieniają akcesoria do łuku? Celownik? Pochłaniacz drgań - chyba tylko do bloczkowych?

Co w ogóle sądzisz o łukach bloczkowych za 500 zł?
@srogie_ciasteczko: z takich skórzanych to spójrz sobie jeszcze na Herbis, mają trochę bogatszy asortyment.
Ja mam tradycyjny więc do niego z takich akcesoriów są jedynie tłumiki pochłaniające drgania i zmniejszające hałas. Każdy dodatek coś tam usprawnia, i zawsze wpływa czy to łuk, cieciwę albo strzał.

Dobry bloczek podobno kosztuje, ale myślę że wśród używek by się coś znalazło, może parę złotych drozszego. Tam jest chyba trochę tego sprzętu, a wiadomo że