Wpis z mikrobloga

@Krzysu Sklep to H&M No wlasnie piore druga taki sam material (tylko inny kolor) i jestem ciekaw jak z nia bedzie. Wczesniej jak porownywalem je do siebie to bylo widac roznice ! W sensie ta po praniu co zmalala i ta co nie zmalała.
@Adamus56: Mam wszystkie koszulki z H&M. Tak jak piszesz to mogą mieć modele slimfit w sumie, ale nigdy to nie była jakaś ogromna różnica w rozmiarze. Może jakaś wadliwa partia czy coś, osobiście nigdy tak nie miałem.
@Adamus56: sam tego nigdy nie pamiętam, jednak gugiel pod ręką podpowiada:
"Według polskiej normy [PN-P-84004:2003] naturalna kurczliwość bawełny wynosi 6%."
A na to, czy dana koszulka się zbiegnie, wpływa wiele czynników. Kolor, skąd jest bawełna, jak tkana itd. Możesz próbować reklamować, czasem się udaje jak się zbiegło za dużo ;)
@Adamus56: Jak Mirku, byłeś z tym w sklepie? Mam identyczną sytuację z dwiema koszulkami z Reserved - 100% bawełna, pranie według zaleceń - skurczyły się naprawdę dużo po pierwszym praniu. Napisałem do nich na maila, ale bez odzewu, a do sklepu nie miałem czasu podejść. Ty coś zdziałałeś? Jest sens?
@Malchos ale jak masz mozliwosc to twardo idz do nich i powiedz ze zmalaly tak ze chodzic w tym sie nie da, mozeszz tez sciemnic ze wiesz ze one moga sie kurczyc, bo masz takie i ze ciuch zmalal ale minimalnie ze mozesz normalnie nosic a tutaj tak zmalaly ze nosic sie nie da. Bo nie.wiem jakie sklepy maja linie obrony na ten temat jeszcze