Wpis z mikrobloga

#inventor #autocad #cad #rysunektechniczny

Mirki i Mirabelki poszukje jakiś przykładowych obiektów, dokumentacji technicznych części obiektów bądź ćwiczeń które będę mógł wykonać dla treningu? Głównie chodzi o sporządzenie obiektów 3D na podstawie rysunków. Jeżeli chodzi o oprogramowanie to dość swobodnie poruszam się w Inventorze, Rhinocerosie oraz AutoCAD (dwa pierwsze oceniam na ~średnio zaawansowany poziom). Chce poćwiczyć modelowanie w tych programach, mam trochę wolnego czasu a większość kursów to beginer albo jakieś przerysowywanie kółek z pdf do programu, dość łatwe i to już potrafię.

Macie jakieś pomysły gdzie czegoś szukać? Ostatnio znajomemu różowemu robiłem rysunek złożeniowy z 10 obiektów I zajęło mi to trochę czasu (narysować każdy z nich, złożyć) ale nie mogę nic takiego znaleźć w necie dla treningu I zabicia wolnego czasu.
  • 7
Cad challenge na reddicie r/cad, polecam, wrzucali co jakiś czas kolejne zadania, 3 różne poziomy trudności, rzeczy do zamodelowania najróżniejsze. Minus jedynie taki, że część linków nie działa i trzeba wtedy patrzeć na komentarze i odwzorowywać rozwiązania innych ludzi.
@Ptrg reddit przejrzeć muszę, zaciekawiłeś mnie, natomiast link który dodałeś- kilka obiektów z niego może postaram się wymodelować, ale wydają się dość proste. Bardziej przyda się mojemu różowemu do nauki. Dzięki za odpowiedź;)
@Bust4: nie no smieje sie troche, bo to jest ksiazka w starym stylu i odtworzenie z niej modeli 3d moze troche zajac i byc upierdliwe.

Z doswiadczenia powiem ci, ze chyba najwiecej sie nauczysz i zobaczysz co i jak, w momencie w ktorym przyjdzie ci zamodelowac jakis odlew. Blacharka to jest gowno, proste bryly to tez tak srednio. Ale odlewy zwlaszcza co wieksze i pokomplikowane (loza itp) to jest juz wyzsza