Wpis z mikrobloga

Pan lodowego ogrodu. jestem głównym antyfanem tego grafomanskiego wysrywu grzedowicza. Jak 1 tom jest na wysokim poziomie i historia Filara do momentu trafienia do lodowego ogrodu tak pozostała książka to 3/10, a koniec to takie mocne 2/10 i pluniecie w mordę czytelników. Nie wierzę, NIE WIERZE jak czytelnicy którzy dostali cos tak fajnego w 1 tomie widząc zauważalny zjazd i ostatni tom pisany DLA PIENIĘDZY mogą chwalić i stawać murem za gościem, który ich po prostu osrał poddając się swoim pobudkom uzupełnienia poziomu ego megalomańskim stylem w drugiej połowie historii. #!$%@? szkoda mi was, bo nie wiem czy wina jest to, że w 2 tomach udawaliscie że wszystko jest ok czy nie macie porównania do prawdziwej, dobrej fantastyki ( choćby Sandersona czy Martina, serie malazanskiej księgi czy nawet polski wiedźmin..). Chciałbym naprawdę żebyście zmienili zdanie albo chociaż otworzyli oczy na inne utwory bo grzedowicz to po prostu chytry i przeciętny pisarzyna fantasy. Udowodnił to podobno helem3 którego moi znajomi oceniają na 2-4/10. Co wy myślicie o grzedowiczu? #zalesie #grzedowicz #plo #czytajzwykopem #fantastyka #pytanie
#ksiazki to odpowiedz do twojego postu o serii ale wyszedł z tego osobynny wpis, zawołałem cię przepraszam jak coś. @PiotreKq: ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#wykopkindleclub
FormalinK - Pan lodowego ogrodu. jestem głównym antyfanem tego grafomanskiego wysrywu...

źródło: comment_qbNRG3rp7QiW1ioz5SKK7kMV8gBD6C8U.jpg

Pobierz
  • 35
@FormalinK: jak będę przy laptopie mogę napisać co mi się nie podobało, a było to od pewnego etapu wszystko. Najgorsze jest zupełnie bezklimatyczne łączenie wątków, lore, historii i zamiast dobrego story dostajemy niepołączony pastisz na wszystko i nic zarazem, #!$%@? wie co interpretować i jak i sam grzedowiczu tego nie wie bo gość popłynął tak że urwał zakończenie bo się pogubił.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@FormalinK: no popłynął na ostatnim tomie kompletnie to fakt. Mi się czytało z przyjemnością, ale murem bym za nim nie stanęła. Murem tylko za Martinem.
I odnośnie polskiego wiedźmina, jakie książki uważasz z tej kategorii za godne polecenia? Szukam czegoś nowego. W sumie to może być nie polskie.
@FormalinK: Post z serii - "porozmawiajmy o gustach innych ludzi, bo ja tylko ku*wa wiem co jest dobre, a nie co ten głupi plebs" to, że Tobie się coś nie podoba nie oznacza, że autor to chytry ku*as który napisał według Ciebie kiepski tom dla pieniędzy... nie oczekuj od Grzędowicza poziomu Tolkiena, to po prostu całkiem średnia fantasy która ma moim zdaniem dobry pomysł, klimat i jest to opinia subiektywna, bo
@FormalinK: Dobry poczatek i slaby koniec to jest przypadlosc trapiaca wielu pisarzy. U Grzedowicza to sie pojawia prawie kazdorazowo. Taki styl "nie mam pojecia jak zakonczyc" ( ͡º ͜ʖ͡º)
Moge takich przypadkow wymieniac dziesiatki.

PS: Daj przyklady ksiazek / cykli, ktore sa Twoim zdaniem dobre i zachowuja forme do konca.
@PiotreKq: raczej nie , namawiam do otwarcia umysłu na coś nowego bo zazwyczaj zwolennicy z którymi rozmawiałem czytali tylko polskie produkty albo zaczynali od PLO i go bronili. No musisz przyznać, że sporo osób zaczynalo od PLO bo był moment furii na jego książki. Sam kupiłem je szwagrowi byłemu jako prezent ślubny wcześniej nie czytając tak byłem przekonany o ich wielkości :P po prostu jak sięgnie się po zagramanice to dostajesz
@FormalinK: Ku*wa facet, mam większe problemy w życiu niż debatowanie na temat która książka fantasy jest lepsza ... czytałem fantasy od Tolkiena, Martina aż po Simmonsa, Rothfussa (chyba tak się piszę) czy Rowling kończąc na Sapkowskim i wielu innych, a cykl "Pan lodowego ogrodu" uważam za klimatyczny (czytałem tylko 3 tomy) i oczywiście, że nie była to dla mnie petarda ale czytało mi się przyjemnie i to się dla mnie liczy,
@FormalinK: Podaj Twoim zdaniem wartę uwagi pozycje, chętnie coś nowego przeczytam, zdania na temat PLO nie zmienię, wybitnym ekspertem fantastyki nie jestem więc czekam na propozycje, tylko jakieś Twoim zdaniem absolutne diamenty, oczywiście oprócz oczywistych kanonów klasyki :)
@FormalinK: Jestem świeżo po przeczytaniu całej serii i w większości podzielam Twoje zdanie, nawet popełniłem skromną recenzję:

"Jestem świeżo po całej serii i nie mam pojęcia czym ludzie się tak zachwycają. Rozumiem, że gusta są różne ale żeby w wielu rozmowach z przypadkowymi osobami reakcją, na moje obwieszczenie "jestem fanem fantasy", jest "to pewnie uwielbiasz Grzędowicza" Otóż nie.

Gdyby nie wydanie w twardych oprawach składających się na część kolekcji "Mistrzowie Polskiej
@PiotreKq: Pisałem duży post na tel ale się skasowało to będę szybki. Czytałem Simmonsa bo go wymieniłeś 4 części Hyperiona/Endymiona to moje ulubione scfi na ten moment. Sanderson pisze dla mnie arcydzieło robiąc Archiwum Burzowego światłA ALE JAK napisałem ddertum musisz to lubić bo epickość bije z każdej strony i masz wrażenie że czytasz natchnienie przyszłych poematów dosłownie. Ale akcji jest od groma, właśnie tego, zwrotów i genialnego światra jest tam