Wpis z mikrobloga

Czy jest tu ktoś spod tagu #acleague albo #assettocorsa (przepraszam za spamowanie tagiem) kto byłby w stanie mi doradzić w pewnej rzeczy. A raczej w rozwianiu wątpliwości.

Ogólnie rzecz biorąc drodzy mircy nie gram w gry ale jestem fanem aut. I mam okazję kupić kierownicę używaną za grosze (Logitech GT jak na rysunku) no i nie mam takiej starej stacjonarki. I pomyślałem sobie, że może wstąpiłbym do zacnego grona #simracing jeżdżąc w AssettoCorsa.

Tylko mam dylematy, czy gracie już głównie w dwójkę? Czy jedynka pójdzie na moim sprzęcie
i5 4670 intel 8gb ram i Geforce GTX660

No i czy odczucia z grania na takiej kierownicy jak poniższa nie doprowadzą mnie do frustracji?

Próg wejściowo kosztowy jest niski bo AC 1 kosztuje 40zł i jakieś 200zł kierwonica. Kompa już mam.
Pojeździłbym trochę w Single Player a potem może dołączyłbym do jakiejś ligi ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?

Jak to widzicie?
GodSafeTheQueen - Czy jest tu ktoś spod tagu #acleague albo #assettocorsa (przeprasza...

źródło: comment_CPvPk8Dj2MBYsubXEkrk3hSye29oZOC0.jpg

Pobierz
  • 17
@GodSafeTheQueen: ja śmigam na takiej kierownicy od 2 lat więc jeśli nie przeszkadza ci głośność tej kierownicy i przyciski zamiast łopatek to spokojnie daje radę, zwłaszcza polecam na pierwszą kierownicę. Poza tym cena tej kierownicy nie spada tylko rośnie, więc da się bez problemu ją odsprzedać. Uważaj bo czasami zdarza się że te przyciski z tyłu do zmiany biegów wbijają kilka biegów za jednym razem, na to uważaj przy zakupie.
@GodSafeTheQueen @Raidersky miałem ten problem u siebie ale jakoś magicznie zniknął XD wrzucało mi czasem 2-3 biegi w górę i już miałem ją rozbierać ale na którymś wyścigu gdzie jeden "kolega" mnie prawie wyeliminował z dalszej jazdy dostała kierownica strzała i biegi działają już normalnie XD ogólnie to bardzo polecam jak na pierwszy sprzęt ;) jedyne co należy zrobić to tuning hamulca ;)
@GodSafeTheQueen Kierownica na początek będzie ok ;) na pewno lepsza od sklepowej manty czy tracera.
A sama AC na Twoim konfigu powinna spokojnie się uruchomić na średnich ustawieniach.
Gdy już się zdecydujesz to zapraszamy do nas, poziom zróżnicowany, także każdy nowicjusz ma się z kim ścigać.
@fungfung: @Raidersky: Chyba wszystkie simy mają możliwość odfiltrowywania takich wielokrotnych wciśnięć, a nawet jak nie, to da się to makrem w sterownikach ustawić. Tylko w samochodach gdzie trzeba biegi szybko zbijać na dohamowaniach (np. współczesna F1) potrafi być to upierdliwe jak za duży odstęp się ustawi. Albo można po prostu kupić nowe przyciski i sobie przylutować - nie jest to takie trudne :)
@GodSafeTheQueen: Powinna długo jeszcze służyć. Ja u siebie wymieniłem jedynie przycisk od lewej "łopatki" bo czasem robił co chciał i raz musiałem potraktować Kontaktem potencjometry w pedałach, a mam na niej przejechane ~150tys wirtualnych km :) I nie jestem pierwszym właścicielem. Chociaż pomału przymierzam się już do wymiany na coś lepszego.