Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki i Mirabelki!
Wspólnie ze znajomymi chcielibyśmy w styczniu polecieć na 2 tygodnie na wakacje do Azji.
Pod uwagę bierzemy kilka kryteriów:
- koszt biletów lotniczych (chcielibyśmy, coś znaleźć poniżej 2k/osobę w dwie strony)
- koszt noclegów,
- potrzebne szczepienia + koszty,
- ryzyko i niebezpieczeństwa,
- atrakcje,
- kuchnia,
- pogoda.
Wstępnie myśleliśmy o #tajlandia lub #wietnam lecz z uwagi jesteśmy kompletnie zieloni w tej kwestii (to będzie nasz pierwszy wyjazd poza Europę) chciałbym Was zapytać o zdanie, opinie, porady w tej kwestii. Na pewno wielu z Was było tu i ówdzie, może coś polecacie?
Pozdrawiam serdecznie.
#podroze #azja
  • 24
  • Odpowiedz
Wspólnie ze znajomymi chcielibyśmy w styczniu polecieć na 2 tygodnie na wakacje do Azji.


2 tyg to za krótko, chyba że macie zamiar po prostu siedzieć w jakimś kurorcie i grzać tyłki na plaży/basenie

- koszt biletów lotniczych (chcielibyśmy, coś znaleźć poniżej 2k/osobę w dwie strony)


Dobra cena to 2k w obie strony, poniżej może być ciężko znaleźć, zwłaszcza na ten rok

- koszt noclegów,


Jest dosyć tanio. Taka Tajlandia np -
  • Odpowiedz
@Toudi92: Zarówno w Wietnamie jak i w Tajlandii jest mnóstwo pięknych miejsc, pyszne jedzenie, mili ludzie, tanio i ogólnie super ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja bym bardziej polecała Wietnam ze względu na mniejszą liczbę turystów. W Tajlandii ciężko było mi znaleźć miejsca bez tłumów ludzi. Ale jeśli ci to nie przeszkadza, albo wybierzesz jakieś mało popularne miejsca to okej.
Jeśli chodzi o ceny i bezpieczeństwo to Tajlandia
  • Odpowiedz
@Toudi92: Jak z kumplem na 2 tyg to chyba poimprezować a nie zwiedzać ( ͡° ͜ʖ ͡°)? Moim pierwszym krajem z Azji była Tajlandia i polecam. Dużo bardziej cywilizowana niż Wietnam. 2 tyg to mało czasu i moim zdaniem szkoda go tracić na przemieszczanie się. Wybierz sobie kilka fajnych miejsc i na tym się skup.
  • Odpowiedz
  • 3
Ja na pierwszą wycieczkę do Azji bardzo szczerze polecam Tajwan.


@Toudi92
@nosfebartu

IMHO Tajwan to zła opcja na pierwszy raz w Azji. Ze wszystkich azjatyckich krajów, jakie odwiedziłem ma najmniej smaczną kuchnię, w styczniu jest tutaj subiektywnie zimniej niż w PL ze względu na brak ogrzewania, no i nie ma aż tyle tego "azjatyckiego chaosu" którego można doświadczyć w innych krajach Azji Południowo-Wschodniej.

Na pierwszy raz zdecydowanie polecam południowy Wietnam - Sajgon,
  • Odpowiedz
2 tyg to za krótko, chyba że macie zamiar po prostu siedzieć w jakimś kurorcie i grzać tyłki na plaży/basenie


@4kroki: No nie przesadzaj. Dwa tygodnie to dużo czasu aby zwiedzić trochę Tajlandii. Wiadomo, zleci szybko i pozostanie niedosyt ale zawsze można wrócić za rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jest dosyć tanio. Taka Tajlandia np - rezerwacja przez booking.com to zazwyczaj koszt około 100 zł/os. w wygodnym
  • Odpowiedz
Nie wiem pod którym kamieniem byłeś


@nosfebartu: Mieszkam na Tajwanie 2,5 roku. Lokalną kuchnię chwalą chyba tylko Anglosasi, których kuchnia jest jeszcze gorsza ;) a połowa i tak pewnie chwali przez udawaną grzeczność... Zresztą smak to kwestia subiektywna, ale Tajwan to do tej pory jedyne miejsce, gdzie znalazłem potrawy, których po prostu nie jestem w stanie zjeść, bo są tak ohydne/mdłe/nijakie w smaku ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@Toudi92: Hej, na pierwszy raz zdecydowanie polecam Malezje, jeden z 'latwiejszych' krajow w tamtym rejonie, idealny na poczatek przygody z Azja poludniowo-wschodnia.
  • Odpowiedz
@Toudi92 też polecam Malezję, ładna, dość cywilizowana i tanio można się poruszać samolotem by dni w autobusie nie tracić. Co do ceny lotów - ostatnio na flipo były promocje na różne kierunki, nam się udało za 1200 zł kupić do Wietnamu na luty, a i za 800 się latało :) Więc szukajcie a znajdziecie ;) Ogólnie Azja Południowo-wschodnia jest przyjemna dla kubków smakowych i portfela. I dość bezpieczna, zwykle grożą kradzieże i
  • Odpowiedz
@4kroki 2 tygodnie to mało i dużo, zależy jak patrzysz. Ale można już coś zwiedzić i nie trzeba leżeć nad basenem. A bilety można znaleźć nawet poniżej 800 złotych, tylko trzeba być cierpliwym i trochę elastycznym. Co do noclegów to za 100 złotych to można upolować fenomenalny pokój a nie wygodny ;)
  • Odpowiedz
@k_e_i_r_a: gdzie szukać tak tanich biletów? Na skyscanerze znalazłem bilety za 1800 w obie strony, wylot w styczniu. Czy aby znaleźć taniej to muszę kupować z odpowiednim wyprzedzeniem czy może czekać na jakieś promocje?
  • Odpowiedz
@Toudi92 fly4free, flipo, wakacyjni piraci. Można znaleźć i z dużym wyprzedzeniem (jak my wczoraj), jak i last minutes. 1800 to dobra cena, jeżeli wylot jest z miasta blisko ciebie, ale nie jest super. Ogólnie bardzo dobre ceny często trafiają się z całej Europy, dlatego czasem warto rzucić okiem na Berlin czy Madryt. I trzeba być cierpliwym i zdecydowanym, bo czasem promocje znikają w pół godziny :)
  • Odpowiedz