Wpis z mikrobloga

Byłem wczoraj na pogrzebie, a tym samym na mszy. Pomijając już całą kuriozalność tej ceremonii ( mam na myśli mszę ), uderzył mnie mocno fakt "zbierania na tacę" w trakcie mszy żałobnej. Uważam to za wysoce niestosowne. Rozumiem, że pazerność, rozpasanie Kościoła ale w takich okolicznościach mogliby już odpuścić.

Chodzenie po żałobnikach ze szlachetnym przesłaniem "Dej pan 2 złote" jest w mojej ocenie poniżej rozumu i godności człowieka. Tyle w temacie. #takaprawda #gorzkiezale #katolicyzm #ateizm
kyloe - Byłem wczoraj na pogrzebie, a tym samym na mszy. Pomijając już całą kuriozaln...

źródło: comment_xrnvoDXD3RYKQl47PcaeJ8ywOR85Bbpk.jpg

Pobierz
  • 78
Byłem na kilku pogrzebach i nie spotkałem się aby były zbierane datki. Może w Polsce B/C to standard, ale w A nie.


@tRNA: Ja widziałem zbieranie datków na kazdej z możliwych ceremonii i już za dzieciaka się dziwiłem jak tak w ogóle można wstydu nie mieć xD
@kyloe również uważam, że zbieranie na tacę, na już opłaconych mszach (wesela, pogrzeby), to nieprzyzwoitosc.. Nie słyszałem też, żeby datki z takiej ofiary były przeznaczone później na msze za zmarłego. Za każdą taką dodatkową mszę trzeba się osobno prosić i dawać co łaska (czyli nie mniej niż z góry ustaloną kwotę).
Byłem kilka razy w tym kościele czy jak to się nazywa , rzeczywiście chodzili i zbierali jak cyganie u mnie pod żabką
@kyloe: kamyczek do ogródka dorzucę, bo czasem tak krzywe akcje odchodzą z ofiarami i datkami na msze że to się w piź*ie nie mieści.

Ktoś z rodziny zamówił mszę na rocznicę śmierci krewnego, klecha(tu - zasłużenie pejoratywnie) pobrał 150 szekli i potwierdził że w kościele będzie odprawiona msza w intencji zmarłego.

Przychodzi niedziela - taki #!$%@?, nazwisko nie padło inne jakieś poszło - po mszy kręcona awantura co to kurła ma