Wpis z mikrobloga

@Szarozielony: sam imperator zabronił grzebać w genetyce poza bardzo ograniczonym zakresem potrzebnym do stworzenia astartes. Ostatnie labolatorium podobne do jego własnego osobiście zapieczętował na Masie i wymazał z pamięci calego mechanikum. Żeby było smieszniej to po "smierci" ludzkosc jest jeszcze mniej zaawansowana bez cenzure i inkwizycje pomijają fakt ze i tak nie robi się nic nowego od czasu dlugiej nocy czyli jakies 15tys lat.
  • Odpowiedz
@Szarozielony: Imperium przetrwało tak długo bo było odizolowane od reszty wszechswiata, jak tylko się skonczyły burze i ruszyła krucjata to raptem 1000 lat i Herezja, smierc imperatora i początek upadku imperium które trwa do 40k....
  • Odpowiedz
@trololol właśnie o to chodzi w tezie że ludzkość jest w dupie. Życie jako zasób podchodzi u mnie pod "bycie w dupie".
A Tyranidzi i Chaos nie odpuszczają. Czyli masz do wyboru być w dupie albo w jelicie cienkim
  • Odpowiedz
@trololol mi średnio się podoba, bo ich zachowanie sugeruje wyłącznie jeden cel jakim jest zbieranie biomasy. Nie zachowują się jak gatunek walczący o przetrwanie.

Za to oglądalem kiedyś film z teorią, że Tyranidzi to dzieło ocalalych Old Ones, którzy wkurzeni na swój upadek stworzyli "czyścik" do galaktyki, po którym mogliby powrócić i urządzić się na nowo. Moim zdaniem ciekawe
  • Odpowiedz
Jaki upadek


@trololol: upadek idei Imperium Człowieka, upadek świeckiego państwa, ateistycznego, oświeconego odrzucającego wszelkie religie i zabobony. Po "śmierci" Imperatora wszystko się posypało i sytuacja wymkneła się spod kontroli, sam Imperator traktowany jest jako Bóg, Imperium rządzi inkwizycja...
  • Odpowiedz
@trololol: ja mówie o wypaczeniu ideii i o tym ze imperium stało się tym wszystkim z czym walczył sam Imperator. Spełniła się wizja ze snu Horusa, który pchnął go stronę chaosu.
  • Odpowiedz