Wpis z mikrobloga

@anonimek123456: biorac pod uwage, ze gosc ma obsesje na punkcie homo, ja czekam na jakies fajne historie :D Cos czuje, ze ten uraz to za sprawa koscielnych przelozonych XD

@pk347 Zawsze mnie śmieszy jak prawaki używają orła państwa które nie istnieje. Może właśnie ja by walczyli o dobro kraju obecnego a nie tego z przeszłości to by jakieś efekty były a tak to lipa.
@Variv: Powiedz to heraldykom, które tworzą i zatwierdzają takie godła. Nie dopuszczają np. różnych herbów miast, bo są właśnie nieprawidłowe, ale zaspali z godłem państwa. Nadal jest godłem, ale strasznie słabym.

@djtartini1 Zaspali to trudno. Godło jest jakieś jest. Można je oczywiście zmienić. Natomiast do tego czasu jak dla mnie powoływanie się i wykorzystywanie symboli państwa juz nie istniejącego zamiast obecnego jest dziwne. Tak jakby ktoś nie szanował i uznawał państwa
@Variv: Możliwe. Natomiast podstawowym błędem w obecnym godle jest otwarta korona, która była książecą i oznaczała państwa podległe innym stąd mają pewnie największy ból. Ok niech robią co chcą- ich prawo dopóki nikogo nie krzywdzą.
@djtartini1:

Chryste, to sobie sprawdź jeszcze orła Jagiełły, orła z czasów Rzeczypospolitej itd. Jak będziesz jeszcze mieć wątpliwości to sobie obejrzyj korony lewków w herbie np. Danii.

To co napisałeś to heraldyczny analfabetyzm. Żaden element herbu nie mówi czy państwo jest suwerenne czy nie. W przypadku monarchii jedynie status monarchy (cesarz, król, książę)był zakodowany i to nie w herbie tylko tzw. koronie rangowej nad herbem. Przy czym status ten nic nie
@The_Orz: Herby rodów to inna sprawa nizgodło. Natomiast w heraldyce każdy element ma znaczenie- tak jak w ikonografii, nie można malować sobie różnych rzeczy, bo podoba mi się mieć np. klapki Kubota w herbie miasta. To, że jakieś państwo gdzieś się wyłamało, to o niczym nie świadczy, a zazwyczaj za tym idzie konkretna historia.
Oczywiście, że o suwerenności świadczą najlepiej fakty, ale ludzie potrzebują symboli.
Wlk księstwo Lichtensteinu używa korony książecej,