Wpis z mikrobloga

Ale mnie to #!$%@? - początek roku: "uchwalamy nowelizację ustawy o IPN, będziemy uczyć wszystkich o historii Polski, a każdego a tych co nie będą się zgadzać ukarzemy prawnie, choćby więzieniem. Nie cofniemy się o krok. Nikt nam nie będzie mówił co mamy robiiiiiiććććć."

Zaledwie 5 miesięcy później - "Zmieniamy ustawę, żeby jeszcze skuteczniej chronić dobrego imienia Polski". No kurna jak, skoro odstąpili od karania? Bo nie uwierzę, że ktokolwiek zostanie skazany z powództwa cywilnego.

Osobnym żartem jest sposób w jaki uchwalono nowelę - tak ekspresowego tempa jeszcze nie było. Nawet prezydent musiał skrócić swoją wizytę zagraniczną w Łotwie, byleby podpisać papierek.

Coś mi świta, że za jakiś czas dowiemy się, że nasz nieugięty, niezłomny rząd został zastraszony przez Izraela, czy naszych "przyjaciół" z USA i wystraszeni bohaterscy politycy z językiem na wierzchu "poprawili" ustawę na ich "prośbę".

Bardzo ciekawi mnie co było podstawą takiego pośpiechu.

#bekazpisu #4konserwy #neuropa #polityka
Pobierz TragiKomediant - Ale mnie to #!$%@? - początek roku: "uchwalamy nowelizację ustawy o ...
źródło: comment_Tfno5eX0dIefWSsVjPKNJOworPopDiNg.jpg
  • 14
@TragiKomediant: jezu jak wy pieprzycie, przecież to oczywiste że USA i Izrael zagrozili że zrobią im z dupy jesień średniowiecza na oczach świata i kompletnie #!$%@?ą polskę jako kraj, mówimy o świecie w którym wystarczy być hehe 'mocarstwem' by móc rozgrywać słabsze kraje czy to militarnie czy gospodarczo, dobrze by było jakby znalazł się ktoś w tym rządzie silniejszy i wyszedł i publicznie stwierdził że żydzi i amerykanie robią sobie jaja
@Kempes @TragiKomediant: Skoro MON i Błaszczaka trzeba pytać to chodzić może o zakup artylerii rakietowej w programie Homar. Były dwie oferty Amerykańska(Himars) i Izraelska(Lynx) Izraelska była podobno lepsza i nawet szef BBN miał jechać do Izraela negocjować w tej sprawie ale, że akurat w tym samym czasie wybuchła afera z ustawą o IPN to Żydzi odwołali tę wizytę https://wiadomosci.wp.pl/izrael-odwolal-wizyte-szefa-polskiego-bbn-powodem-ustawa-o-ipn-6215732077848193a
@cojaczytam21: Mnie hitlerowcy nie prawie zabili, tylko naprawdę zabili dziadka. Co zupełnie nie zmienia faktu, że w tym czasie i wkrótce potem krajanie dziadka wydawali i zabijali swoich sąsiadów pochodzenia żydowskiego.

Radzę po pierwsze, jednak poczytać coś innego niż prawicową propagandę na temat tej ustawy (na przykład opinie historyków Holokaustu, Rady Oświęcimskiej itp, porównać z ustawodawstwem innych krajów - takie potworki ma w Europie tylko Rosja i Turcja), po drugie poczytać
@TragiKomediant: nie, jestem za stary na zabawy w ciuciubabkę, hitlerek zrobił nazioli, ci nas rozjechali i pozabijali miliony, niemcy do dziś biją się za niego w pierś, tyle w temacie, obrona przed polskimi obozami to konieczność, karanie za polskie obozy to konieczność, temat wojny powinien być już 30 lat temu wyjaśniony, jest rok 2018- nie jest