Wpis z mikrobloga

Dość zwyczajny posiłek z dzisiaj - krowie serducho i skorupki jajek. W najbliższym czasie idziemy na badania krwi, żeby zobaczyc, czy ma dobrze ułożoną tę dietę. Zewnętrznie pies wygląda super - dużo energii, lśniąca sierść i "twarde dowody" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Dowiedziałam się też, że jednak można psu bezpiecznie podawać wieprzowinę, ale NIE podroby. Jest wirus, pod kątem którego świnek się u nas nie bada, ale ten wirus rezyduje tylko w podrobach. Ucieszyło mnie to, bo przy alergii na drób, wybór w sklepach bywa ograniczony.

Ostatnio kupiłam też paczkę mrożonych ogonów cielęcych - fajna przekąska do pochrupania dla psa, można go zająć na kilkadziesiąt minut. Takie cuda do znalezienia w makro.

Nie wiem, może ktoś ma jakieś pytania? Jakieś barfujące mirki obecne?

#barfbarki #pies #psy #barf #pokazpsa
  • 9
@BarkaMleczna: Hej! Będzie dużo pytań, ale skoro się wychyliłaś to sobie na to pozwolę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jak długo barfujecie? Zaczynaliście od szczeniaka? Gdzie najczęściej robisz zakupy? Makro jest ok jeżeli chodzi o asortyment? Ktoś układał dietę, czy zrobiłaś to sama z pomocą kalkulatorów barfowych? Korzystałaś lub zastanawiałaś się nad gotowymi mrożonymi mieszankami? Pozdrawiamy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
z.....o - @BarkaMleczna: Hej! Będzie dużo pytań, ale skoro się wychyliłaś to sobie na...

źródło: comment_rnwEWARj5MlHlMwwlBZIsFaPl8jvc4gN.jpg

Pobierz
@Pomeranian: Psi barf można bilansować na dłuższym dystansie - dziennie, tygodniowo, a nawet miesięcznie. Nie orientowałam się w kociej diecie, ale słyszałam, że jest bardziej skomplikowana.

@zakoo: No to zaczynamy:

- Barfujemy, od kiedy mała przyjechała do nas z hodowli, czyli jakieś dwa miesiące.Czyli tak, od szczeniaka.
- Zakupy robię różnie. Źródło jajek mam swoje i pewne. Warzywa i owoce w sklepach warzywnych i na targach.. Mięso - mam niedaleko
@zakoo: Jest kilka sklepów, które zajmują się dostarczaniem mięsa na BARF. KAżdy pies jest inny i każdemu może pasować co innego. Ogólnie myślę,że jak najbardziej można się oprzeć głównie na tym. Jeżeli chodzi o mój sklep, to organizują wysyłki grupowe do różnych miast i wtedy przychodzi zamrożone na kość. Większość sklepów oferuje też wysyłkę indywidualną kurierem, ale wtedy musisz zamówić jakieś wymagane minimum (np. 10 kilo).