Wpis z mikrobloga

@interface: Wątpię by peertube czy IPFS zyskał na popularności. No, ale zobaczymy.
Po prostu sieci, do których wrzuca się syf z natury są niewydajne (bez sporych limitów)
@interface: Widziałem IPFSa w akcji, nikt tego nie hostuje. Tak, fajnie jest mieć małe zdjęcia zdecentralizowane i sobie z gatewaya oglądać, ale poproś by ludzie trzymali np. serwis, który generuje 20 TB danych dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No chyba, że jesteś z tych "Oj tam, decentralizacja srentalizacja, 1 node z materiałem wystarczy". Peertube nie widziałem, ale widziałem dtube w akcji. A dokładniej mój bot
http://ressteem.tk/GaeBulg/

Coś
@interface: W zasadzie to niewiele usług jest na IPFS z którymi się spotkałem:
- Zdjęcia na IPFS - działają rewelacyjnie, polecam
- Filmy nie działają, nikt tego nigdy nie hostował
- Serwis a'la soundcloud z audio też nie.

Nowy projekt twórców IPFS jest ciekawszy. W sensie nie interesowałem się mocno (Firecoin? Coś z ogniem), wygląda mi to na podróbę StorX (czy jakoś tak) i Siacoin.

Ostatecznie zdecentralizowane serwisy wyglądają tak, że
@interface:

wiadomo że jakieś gównofilmiki CZY TO SIĘ JUŻ KAMERUJE nikt poważny nie będzie hostował, ale przydane rzeczy jak wikipedia, the gutenberg project mają dużo hosterów

ciekawe że tego samego nie można powiedzieć o torrencie ani DNS które mają podobne zasady działania...


Bo mówisz o robieniu Youtube, a nie innego Netfliksa. Nie wiem czy widzisz problem.
Na Youtube "to się kameruje" jest utrzymywane. Na netflix nie.
@interface: No proponujesz alternatywy dla np. Youtube (zakładam) jak peertube, z czego jak sam zakładam wiesz, że to nie Youtube i taki średnio sensowny projekt

powiedz to MIT i Blenderowi XD


@interface: Włączą reklamy i wrócą :D Google to firma, a nie fundacja. Nie popieram, bo to gówniane co zrobili, ale na dzień dzisiejszy nie wierzę w takie Peertuby i Dtuby i inne syfy. Może za 10 lat jak będą