Wpis z mikrobloga

Centralny człon i drugi stopień Falcona Heavy skończony. Sklajanie zajęło mi więcej czasu niż się spodziewałem, bo model ma masę drobnych elementów, ale też nie sklejałem jakoś często, tylko kiedy miałem czas i ochotę. W sumie wyszły jakieś 2 tygodnie. Użyłem zbyt sztywnego papieru, przez co niektóre elementy są ciężkie do sklejenia. Ogólnie jestem zadowolony z efektu, polecam modele od AXM.
#spacex #modelarstwo #modelarstwokartonowe #rakiety
sirjohny - Centralny człon i drugi stopień Falcona Heavy skończony. Sklajanie zajęło ...

źródło: comment_3CtDx4mR9ufQPGkODivFLvB1gC4eqKql.jpg

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
Centralny człon i drugi stopień Falcona Heavy skończony. Sklajanie zajęło mi więcej czasu niż się spodziewałem, bo ma masę drobnych elementów (...)

Po tym chciałem się zabrać za lądujący booster,

@sirjohny: na pewno mówimy o papierowym modelu? Czy to jakieś oświadczenie spacex ? ;)
  • Odpowiedz
@sirjohny: widzę że osłony na drugim stopniu nie tylko u mnie nie do końca są spasowane... coś chyba nie do końca jest dobrze w projekcie. Jakieś problemy miałeś z klejeniem nóg? tego elementu najbardziej się obawiam, żeby nie zepsuć...
  • Odpowiedz
  • 0
@neverest Owiewka jest otwierana, ale w sumie na żywo nie wygląda tak źle. Też się tego bałem, musisz się postarać żeby były sklejone bardzo dokładnie, bo potem inne elementy mogą nie pasować tak dobrze. Raczej bez problemów, lekko nacinałem papier w miejscach zgięcia, żeby wyszło prosto. Pewnie gdybym miał trochę mniej sztywny papier, to nie byłoby to konieczne.
  • Odpowiedz
@sirjohny: ja swoją owiewkę zrobiłem na stałe, teslę zrobię osobno "w przyszłości" :D Swoją wydrukowałem na offsecie 170 g - takim jaki się stosuje w modelach z wydawnictw dostępnych na rynku... możesz jakieś dokładniejsze fotki "nóg" wrzucić gdzieś na net?
  • Odpowiedz
  • 0
@neverest Wrzucę, tylko nie wyszły mi jakoś świetnie. Lepiej to wygląda na instrukcjach od AXM. To pierwszy taki model, który sklejam, mam nadzieję że na bocznych boosterach wyjdą lepiej. Ja użyłem 250g, chciałem 200, ale po prostu nie mieli takiego w drukarni.
  • Odpowiedz