Wpis z mikrobloga

Mireczki chcę ściągnąć ze Szwajcarii #e61 z silnikiem n52 3L benzyna. Wiem ze koszt ściągnięcia sensownej sztuki to okolo 35 000zł z kompletem opłat.
Zastanawiałem się nad czymś mocniejszym. Jak moze cenowo stac e61 polift 545i?
#bmw #e60 #61
  • 7
@michgur: polift nie jest już 550i?
Spalanie nie przeraża?
Znasz problem uszczelniaczy i tej cieknącej rurki? Chociaz w 550i już to chyba poprawili.
Ciężko ogólnie o kombi z benzyna wiec dużego wyboru miał nie będziesz.
Mam n52b30 w jednej sztuce i zapowiada się naprawdę fajnie. Pali mi litr czy dwa więcej od 525d a jedzie całkiem fajnie. Im więcej wiem o tych silnikach tym bardziej podoba mi się n52 bo mam
@michgur: doradzać jakos mocno nie chce bo w benzynach do tej pory jakos super oblatany nie byłem.
Znałem m54 bo miałem w e46.

Znam jako tako n52 bo mam go od miesiąca. Udany silnik. Ludzie narzekają na cykanie popychaczy zaworów na zimnym silniku i czasem na pobór oleju.

V-ki miały problemy z uszczelniaczami zaworów i cieknącą rurka z płynem między chlodnicami. To drooogie rzeczy do roboty. Wydaje mi się albo były
@KeepCalm: mialem e39 530i i zastanawiam sie nad e61 z czyms mocniejszym. N53 odpada bo nie ukrywam, ze chcę zagazować auto. Myslalem o 545 bo nie mialy wynalzkowych piezowtryskiwaczy
@michgur: z gazem dobra opcja. To jeszcze Ci powiem ze n52 tez super znosi gaz. Boje się ze kupienie v-ki jest mało prawdopodobne. Mało tego jest. Ogólnie kombi w benzynie w małopolskim są np 2 na sprzedaż. A przynajmniej tyle było jak ja auta szukałem.