Wpis z mikrobloga

@Pres1990:Obowiązkiem każdego przedsiębiorcy, który oferuje swoje produkty lub usługi osobom indywidualnym, jest umieszczenie informacji o cenie produktu bezpośrednio na nim lub w łatwo widocznym miejscu, aby nie budziła ona żadnych wątpliwości.

Za naruszenie przepisów wynikających z ustawy o informowaniu o cenach towarów i usług (DzU z 2014 r., poz. 915) przedsiębiorcy grozi kara w wysokości 20 tys. zł, a przy recydywie może być nawet wyższa.
@Pres1990: Ale to lepsze

Art. 8 pkt 3 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. z 2017 r. poz. 683, z późn. zm.) stanowi, że najpóźniej w chwili wyrażenia przez konsumenta woli związania się umową przedsiębiorca ma obowiązek poinformować konsumenta, o ile informacje te nie wynikają już z okoliczności, w sposób jasny i zrozumiały o łącznej cenie
W internecie też nie ma cennika, kupić można tyko stacjonarne w kasie XD


@Pres1990: w Internecie jest cennik, wystarczy poszukać. Kupić można tylko w kasie.

W klasie drugiej bilety promocyjne w cenie 19, 24 i 29 € lub 62,20 € w cenie bazowej. Nie można sprawdzić ceny biletu na podglądzie bo nie wiadomo ile biletów promocyjnych zostało, trzeba wystawić. I tak kasjerzy robią - wystawiają bilet, jak cena odpowiada to płacisz,
@Pres1990 cene znajdziesz, chociaż nie zawsze, a bilet kupisz tylko w kasie, to prawda. Pamietam jak kupowałem bilet do Lwowa. Chodzi chyba o to, iż moga Cie zapytać o posiadanie paszportu, który uprawnia Cie do przekroczenia granicy. Ze Wiedeń w Schengen? Who cares? ))¯_(ツ)_/¯
Moim zdaniem chodzi o to, że bilety międzynarodowe sprzedaje się przez przedpotopowe systemy, które nie są zintegrowane z internetowym systemem sprzedaży.


@ms93: Tyle lat o tym trąbią i wciąż to działa w ten sposób?

Ja #!$%@?ę ( _)
@barani_leb: Jaka kwestia paszportowa, skoro do Schengen nie potrzeba paszportu, a w dodatku bilety nie są imienne i na tym bilecie może jechać ktokolwiek, nie tylko kupujący go w kasie? Do tego na pociąg do Berlina da się kupić bilet online, bo z Niemcami najwyraźniej system zgrali.
@Pres1990 mialam raz mega problem z biletem na trasie budapeszt-warszawa. Okazało sie, ze na stacji na której wsiadalam nie mogą sprzedawać biletów międzynarodowych, ja w portfelu mialam tylko węgierska walute. Na odcinek Budapeszt do granicy Słowacji kupilam bilet w pociagu, w Słowacji musialam dac łapówkę, w Czechach chcieli mnie wyrzucić z pociągu, ale na jednej stacji byl postój 10 minutowy I wybiegalam kupic bilet w okienku kartą :D w Polsce miły pan
@Pres1990: Może nie mogą, bo ludzie zajmują kolejki w kasach tylko i wyłącznie po to, aby zadawać idiotyczne pytania dotyczące cen biletów, kiedy cenniki są dostępne w innych miejscach lub w punkcie informacji, który zapewne znajduje się gdzieś obok?

Nic tak nie #!$%@? kiedy śpieszysz się na pociąg, a jakieś bulwy wypytują o możliwe relacje i ich ceny, a kolejka rośnie i rośnie