Wpis z mikrobloga

Mam pytanie do wypokowych komunistów, przede wszystkim do @Szczykawa i @RedRight

Kiedyś dowiedziałem się od was, że istnieją różne rodzaje komunizmu, w tym nawet "nacjonalistyczne" oraz, że nie trzeba być internacjonalistą by być komunistą. Głównym wyznacznikiem tego ustroju wg was jest likwidacja własności prywatnej.

Czy zatem frakcja NSDAP, określana dzisiaj jako narodowo - bolszewicka, której członkowie postulowali całkowitą likwidację prywatnej własności na rzecz narodowego socjalizmu była komunistyczna?

Czy Hitler który tę frakcję zlikwidował był waszym zdaniem zbyt mało radykalny?

Czy polski ruch narodowo - bolszewicki Zadruga utworzony przez Jana Stachniuka też był komunistyczny? Jeżeli tak to dlaczego jesteście tak wrogo nastawieni do dzisiejszych autonomów i niklotowców?

#komunizm #narodowybolszewizm #socjalizm #4konserwy #neuropa #polityka
RYSZKRE8888 - Mam pytanie do wypokowych komunistów, przede wszystkim do @Szczykawa i ...

źródło: comment_X2T2vq26gvFNSE9QBX9hqvYzMNomB6lu.jpg

Pobierz
  • 14
@RYSZKRE8888:

Tak. A przynajmniej socjalistyczna.

W czym miał być za mało radykalny?

Nie interesuje mnie to, ale jak rzekomo był bolszewicki to chyba oczywiste że był komunistyczny. A czemu mam być pozytywnie nastawiony do jakichś narodowców słowianofilów? Nigdy nie słyszałem ich żadnych postulatów gospodarczych. Poza tym narodowy bolszewizm jest ślepą drogą bo niemożliwe jest zbudowanie społeczeństwa komunistycznego w jednym kraju bez rewolucji światowej.
@Al-3_x

Ze stron wg mnie najrozsądniejsze poglądy reprezentuje http://szturm.com.pl

Kiedyś czytałem też jakieś strony związane z dzisiejszym Ruchem Narodowym ( mam tu na myśli partie, a nie ogól społeczeństwa o nacjonalistycznych poglądach) ale już z tym raczej skończyłem. Czego można się w końcu ciekawego dowiedzieć od takiego Winnickiego, czy Bosaka dla których największym sukcesem jest zlikwidowanie jakiegoś ukraińskiego grobu i którzy za największy priorytet uznają odzyskanie Wilna i Lwowa (ciekawie jak chcą
@Szczykawa

W czym miał być za mało radykalny?


W gospodarce. Krytycy spod znaku miecza i młota zarzucali mu, że nie dokończył rewolucji narodowo-socjalistycznej do końca.

A czemu mam być pozytywnie nastawiony do jakichś narodowców słowianofilów? Nigdy nie słyszałem ich żadnych postulatów gospodarczych.


Na wiki jest trochę o poglądach Jana Stachniuka, twórcy Zadrugi. Bardzo podobał mu się system komunistyczny w ZSRR, ale musiał ukrywać to pod innymi pojęciami, gdyż słowo kolektywizm źle się
@RYSZKRE8888: Bo żadnej rewolucji gospodarczej nie było, upaństwowiono najważniejsze gałęzie niezbędne do prowadzenia wojny, z większymi przemysłowcami się dogadano i normalnie w III Rzeszy funkcjonował kapitalizm.

Dlatego ponieważ komunizm zakłada brak klas, powszechny dobrobyt i obumieranie państwa co jest niemożliwe gdy istnieje zagrożenie wojną z państwami kapitalistycznymi przez co trzeba utrzymywać armię, produkcje zbrojeniową itd.
@Szczykawa

Skoro nie da się wg cb wprowadzić narodowego komunzimu, to czy nie rozsądniejszym posunięciem byłoby początkowo dokonać reform Hitlera i podbić świat, a dopiero potem wprowadzić globalny socjalizm?
@RYSZKRE8888:

Ze stron wg mnie najrozsądniejsze poglądy reprezentuje http://szturm.com.pl

Znam i czasem nawet czytam ich publikacje ale są za bardzo proukraińscy. Niektóre ich teorie są też dość utopijne.

Kiedyś czytałem też jakieś strony związane z dzisiejszym Ruchem Narodowym

Ja czytam jeszcze wcześniej wspomniany xportal, autonom i nacjonalistę.

Z polskich autorów wg mnie najlepsi są Dmowski i Mosdorf. Zamierzam kiedyś przeczytać jeszcze Stachniuka.

Dmowski to klasyka więc trudno go nie znać. Stachniuka
@RYSZKRE8888: Tak, można być komunistą i nacjonalistą. Hitler był dobry dla swojego narodu, więc wprowadził tam socjalizm, trudno określić jak zbliżony do komunizmu radzieckiego. Zło Hitlera polegało na jego szowinistycznym nacjonalizmie.