Wpis z mikrobloga

@dr_Klotz: najpierw idź do ROD i dowiedz się jakie procedury wymagają bo u mnie pomimo umowy notarialnej chcieli aby sprzedający jeszcze wypełnił oświadczenie że rezygnuje z działki
@darek-jg: Kupuję działkę od zastępcy prezesa tego ROD i on sam nie wie jak to wygląda xD Nie wiedzieli nawet (w sensie on jego kolega "prezes"), że była zmiana przepisów w 2014 i trzeba teraz to poświadczać notarialnie xD To bardzo mały ogród. Wiem, że trzeba wypełniać oświadczenie o rezygnacji działki, mam komplet dokumentów, tylko jaka jest kolejność. Najpierw notariusz, czy dokumenty dla "zarządu".
@dr_Klotz: Akurat jestem świeżo po takiej akcji. Najpierw notariusz i tam płacisz za poświadczenie podpisów na umowie przeniesienia praw do działki (3 egzemplarze - jeden dla każdej ze stron i jeden do zarządu ROD). Maksymalna taksa zależy od ceny działki, ale warto znaleźć młodego notariusza, bo udało mi się wynegocjować usługę za ok. 30% tej kwoty. Z aktem idziesz do zarządu. Do tego sprzedający musi wypełnić osobno wniosek o zatwierdzenie przeniesienia
Maksymalna taksa zależy od ceny działki, ale warto znaleźć młodego notariusza, bo udało mi się wynegocjować usługę za ok. 30% tej kwoty


@konto_do_rozdajo: Przecież notariusz za takie potwierdzenie podpisów bierze ok 200zł, Trochę szkoda czasu na taką cebulę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ile zapłaciłeś za swoją działkę? Ja za swoją w warszawie 11 tys. zł (stargowane z 13 tys.) - 400 m2, altana do wyburzenia - wstawię
@dr_Klotz: W moim przypadku robiło różnicę. Działka za 50k stargowana z 60k, więc maksymalna taksa za jeden podpis wynosiła 92zł i tyle chcieli w większości kancelarii. Umowę podpisywały 4 osoby, wiec za 3 egzemplarze wyszłoby nam 1014zł... Działka ok. 25km za Poznaniem blisko lasu i jezior, też 400m2, murowana altana w bardzo dobrym stanie o maksymalnej dopuszczalnej powierzchni czyli 35m2 + 12m2 murowanego zadaszonego tarasu i dodatkowa wolnostojąca murowana szopa. Pokój
@konto_do_rozdajo W cenie 50 tys. prawdę mówiąc wolałbym kupić działkę własnościową - rekreacyjną albo siedlisko ( ͡º ͜ʖ͡º) To znaczy wiem, że działka pewnie #!$%@? bo i sam szukałem czegoś bardziej cywilizowanego żeby nie trzeba się bawić w budowanie i miało wodę, prąd, kibel, prysznic i dało się w tym przebywać w zimniejsze dni ale mimo wszystko wydaje mi się, że przepłaciłeś - a ogłoszenia z działkami
@dr_Klotz W mojej lokalizacji (szukaliśmy na jednym konkretnym rodzie przy lesie i 10 min od dwóch kąpielisk) działki o podobnym standardzie pojawiają się od 75-100 tys. Znajomy, który sam ma tam działkę w innym sektorze, dziwił się bardzo, że zlapaliśmy taką atrakcyjna cenę. Mamy małe dziecko, więc szukaliśmy komfortowego gotowca. Pilnować jakiejś budowy, remontu lub latać po sklepach i kompletować cały sprzęt ogrodniczy lub meblować od nowa itp., to ostatnie o czym