Wpis z mikrobloga

Dzień dobry Panowie!
Za 2 miesiące idę na ślub mojej kuzynki i to dobra okazja, aby kupić nowy i w końcu porządny garnitur. Teraz mam jeszcze ten z matur (23 lvl obecnie) więc nie ma nawte o czym mówić. Chciałbym kupić cały komplet - garnitur oraz koszula. Chciałbym, aby posłuzył mi on na dłużej, a nie tylko na tę jedną okazję. Póki co, moja praca (IT) nie wymaga żadnego dresscode, ale nie wiadomo, co przyniesie przyszłość więc dobrze jakby ten garnitur mógł mi poźniej służyć jako biznesowy. Mam 184 cm wzorstu i ważę 78kg, przeciętnie zbudowany - nie chudzielec i nie kupa mięśni. Brzuszka nie ma ;D
Na całość chciałbym wydać około 2 tysiące.
Teraz zaczynają się największe schody, kupować garnitur w jakichś sieciówkach? Chodzić po galeriach i szukać najlepiej dopasowanego? Jaki najbardziej uniwersalny kolor i krój? Jaka tkanina? Ile poźniej kosztują ewentualne poprawki? Ryzykować z zamawianiem bez przymierzania z suitsupply?
Przeglądałem różne poradniki, ale nadal mam motłoch w głowie i nie wiem jak się do tego zabrać. Jeśli ktoś może polecić dobry sklep lub krawca na dalsze przeróbki w #krakow to będę bardzo wdzięczny.
Mircy, pomóżcie ;D

#modameska #moda #pytanie #garnitur
  • 12
@Desmas powinieneś zmieścić się w limicie. Numer w ich wizytowce google jest do właściciela, zadzwoń i się umów, coś ci doradzi, "z ulicy" oczywiście też mozna. Ja kupiłem tam garnitur 4 lata temu (bardzo rzadko noszę), w tym roku robiłem poprawki, były za friko.
@Desmas: crux to gówno, nie idź tam nawet

Zamów sobie z SuitSupply. Jaki masz budżet?
Uderzaj w granatowe garnitury z wełen jeśli ma być uniwersalny. Jeśli masz dość duży budżet to teraz jest świetna okazja na kupienie modelu Madison(aktualnie Havana) z świetnej wełny traveller. Anyway najtaniej i najlepiej cie wyjdzie SuSu, który ma tkaniny od renomowanych producentów i dobrą jakość odszycia w tej cenie, a nie crux, któy przerabia gotowe garnitury
@Desmas: A dobra teraz zauważyłem, że podałeś budżet. Jeśli masz aż 2k to nie ma się co zastanawiać i wziąć ten w linku. Szczególnie, że możesz dobrać osobno wymiary spodni i marynarki. Co do przeróbek w Krakowie to jak już będziesz miał garnitur daj znać, polecę ci dobrą i tanią krawcową, u której sam ciągle rzeczy robię.

https://eu.suitsupply.com/pl/new_arrivals/havana---osobny-wyb%C3%B3r-rozmiar%C3%B3w-marynarki-i-spodni/C4760M-S.html?cgid=new_arrivals&from=home
@DooWo zaskoczyłeś mnie tym Cruxem, jak patrzyłem na opinie to same 5 gwiazdek od każdego :o

Poważnie teraz myślę nad tym, który podałeś tylko nie wiem co myśleć o dwurzędówce. Czy jest uniwersalna? Czy będzie mi pasować? I czy zaraz nie wyjdzie z mody?
@Desmas: Nie wyszły z mody od początku więc spokojnie :D
Uniwersalna jak najbardziej, tak samo formalna jak jednorzędówka a dodatkowo ładnie zakrywa brzuszek ewentualny + szerokie klapy ładnie optycznie poszerzają klatkę :). A czy będzie ci pasować? Nie przekonasz się póki się przymierzysz :D.

Co do cruxa to miałem z nim do czynienia i to niestety jest straszna januszerka i wciskanie ludziom kitu pod pretekstem ekskluzywności.