Wpis z mikrobloga

Mireczki w przyszłym tygodniu czeka mnie #operacja zatok #fess. Na karcie pacjenta jest informacja o tym że ubrania zabierane są do depozytu i że trzeba mieć ze sobą pidżamę. Czy zamiast pidżamy można mieć ze sobą zwykłą koszulkę i spodnie dresowe? Nie czuję potrzeby inwestowania w pidżamę tylko na kilka dni jeśli nie ma takiej konieczności. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie?

#szpital #zatoki #operacja #medycyna #lekarz
  • 43
Oczywiście, że można. Też miałem zatoki czyszczone i sobie kupiłem (bo i tak się przydały) takie luźne spodnie dresową i zwykłą koszulkę. I pamiętaj żeby lepiej zostawić całą biżuterię w domu. Ja zapomniałem o obrączce i dopiero na stole mi kazali zdjąć. No i tyle ją widziałem bo idiota (albo złodziej) pielęgniarz któremu dałem ją na przechowanie włożył mi ją podobno do ręki po zabiegu kiedy byłem ledwo przytomny.
@oCzNiK usunęli mi polip, udrożnili i poszerzyli kanały w zatokach, wyprostowali przegrodę. Efekt - koniec permanentnego zapalenia zatok i oskrzeli, 10 razy rzadziej się przeziębiam, inny komfort życia. Od 7 lat odpukać jest ok. Polecam. Dwa tygodnie się pomęczysz, ale warto.
@Kruty: Super, to mnie pocieszyłeś :-) U mnie problemem jest głównie brak węchu wynikający właśnie z polipów. Mam nadzieje że zabieg przywróci mi węch :-)
@czolgistka93 nie, ból nie jest duży. Najgorszy jest zatkany nos przez ten czas. Bardzo upierdliwe. Po dwóch tygodniach bałem się, że coś mi spiepszyli, bo nadal nie mogłem swobodnie oddychac nosem. Dopiero jak na wizycie kontrolnej wyciągneli mi z nosa 20 centymetrowy skrzep, to jakby wypłynąć na powierzchnię.
@Kieres dzięki za zainteresowanie! Nie było tak źle - więcej strachu niż bólu. Mimo skromnych warunków, personel w szpitalu przemiły i bardzo dbający o dobro pacjenta. Najgorsze było usuwanie tamponów, no ale jakoś to przeżyłem. Wczoraj opuściłem szpital i jak na razie nie czuje poprawy bo nos jeszcze powoli się oczyszcza. Prawdopodobnie czeka mnie jeszcze drugi zabieg ze względu na skrzywioną przegrodę. Doktor powiedział że krzywa przegroda uniemożliwiła całkowite oczyszczenie zatok :-(
@Kieres: Sorrki, mirkowałem z kilkoma ludźmi w tej sprawie jeszcze przed operacją i myślałem że jesteś jednym z nich! :-) Ja byłem w WSS3 w Rybniku. Jestem bardzo zadowolony z przebiegu operacji i ogólnie z mojego 3-dniowego pobytu w tym miejscu. Efektów operacji na razie niestety jeszcze nie odczuwam. Odezwij się za kilka tygodni to dam znać czy było warto. A Ty jakie masz objawy? U mnie głównym problemem przez który
@oCzNiK: ciagle infekcje. Brak przepływu powietrza w zatoce nosowej, sitowej i polip w szczękowej. I jeszcze delikatnie skrzywiona przegroda, więc niezle combo XD
@Kieres: Oby nie było tak jak u mnie że zrobią polipy i zatoki a potem jeszcze każą przyjść drugi raz, prostować przegrodę ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mam nadzieje że efekty po pierwszym zabiegu będą wystarczająco zadowalające i obędzie się bez powtórki z rozrywki ( ͡° ͜ʖ ͡°) Trzymam kciuki i jakbyś miał pytania to pisz - sam szukałem wsparcia w internecie przed zabiegiem
@Kruty pierwsze tygodnie po operacji były super jednak po jakimś czasie węch znów zaniknął :( Moja laryngolog przepisała mi mocniejsze sterydy doustne które zacząłem brać kilka dni temu. Laryngolog twierdzi że to powinno przywrócić węch... trzeba czekać i mieć nadzieje że będzie OK :-)