Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Hej pisze z anonima bo znalazłem się w trudnej sytuacji.

Mianowicie - w liceum byłem po prostu debilem - słuchałem kolegów którzy mówili - "nie idź na studia one gówno dają" - więc nie poszedłem bo serio w to uwierzyłem. Kumple po zawodówkach więc dostali te swoje gówno-prace po 10 zł / h u janusza kucharza czy innego mechanika a ja? Bylem po liceum, gówno umiałem wiec babrałem się w jakichś pracach dorywczych typu ulotki aż po kilku tygodniach stwierdziłem że pie******e to, poprawiłem maturę z majcy jednak szału nie było. W gimnazjum i wcześniej coś tam bawiłem się c++ więc i potem próbowałem ale dostałem na elektrotechnikę zaocznie na polibudę(na informatykę punktów zabrakło więc programowanie porzuciłem). Mimo wszystko dalej nie mogę znaleźć normalnej pracy i maksymalnie zarabiałem 2200 netto a kumple po zawodówkach wyciskają już po 3k i więcej ze swoich prac, jestem po prostu załamany. O #rozowepaski mogę zapomnieć bo jak mówię gdzie pracuję to spotykam się tylko z politowaniem i współczuciem. Wkurza mnie już to że jestem takim nieudacznikiem finansowym dlatego zadaje wam pytanie gdzie szukać pracy w #krakow gdzie dostanę z 2500 netto na rękę bez doświadczenia? Pracowałem na kasie, słuchawce, magazynie, fabryce + dorywcze. Z testów wynika, że znam angielski na poziomie B2/C1 - oglądam filmy i seriale po angielsku na luziku ale z mówieniem gorzej. Czy jest szansa załapać się do jakiegoś korpo ze statusem studenta, angielskim B2 i minimalną podstawową znajomością Excela?

#pracbaza #korposwiat #trudnepytania #praca

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie - bogata oferta przez cały rok
  • 16
Elektrotechnika i C++? Zorientuj się coś więcej na temat programowania sterowników PLC i robotów, bo firmy szukają właśnie kandydatów o Twoich kompetencjach na stanowiska automatyków/robotyków. Praca wyjazdowa, ale przynajmniej jak dobrze przyrobisz to za parę lat mieszkanie za gotówkę kupisz.
U mnie w korpo bardzo potrzebuja ludzi, wymagane są podstawowa znajomosc excela i angielski. Na start jest jakies 2.7k+benefity. Jakbys nadal potrzebowal to pisz priv:)
@AnonimoweMirkoWyznania jeśli faktycznie znasz angielski na tym poziomie, to poprzeglądaj sobie ogłoszenia na IT support/1st line support, zwał jak zwał. Wezmą Cię do korpo, a często jedyne czego tam potrzebujesz, to angielski. Mnie wzięli bez żadnego doświadczenia w IT, znałem właśnie tylko język. Jak już się wkręcisz, to z tą pozycją w cv można już śmiało się wspinać wyżej, tym bardziej jeśli doprawisz ją jakimiś szkoleniami.
@AnonimoweMirkoWyznania: pierwsze lepsze korpo Cię weźmie, teraz na start dają chyba około, albo niecałe 3000. Nawet słuchawka i wparcie techniczne jest ok, a na rozmowie pytają zwykle co zrobić gdy nie działa myszka, albo drukarka...