Wpis z mikrobloga

Był ktoś z Was na #windsurfing w Zatoce Puckiej/Chałupach? Znajomi mnie namawiają, jestem całkiem podjarany tym pomysłem, ale jest jeden problem - praktycznie nie umiem pływać, ale podobno jest tam bardzo płytko. Ktoś potwierdzi odczucia? Jak tam z głębokością?

#chalupy #baltyk
  • 10
@ikar4: Utopisz się nawet na metrze wody przy dużej fali. W warunkach słabo wietrznych dla początkujących, raczej bezpiecznie, przy czym tam te płycizny są nieregularne, jest głębinka, nagle dno opada. Dobrze jechać już z kimś kto pływa dłużej, lub zapisać się na kurs. Oczywiście pływamy tylko jak wieje do brzegu, amatorów to dotyczy bezwzględnie.
@William_Wilson: hej, co z robic w przypadku gdy chce sie nauczyc plywac na kajcie ale mam do dyspozycji tylko weekendy? chcialem sie zapisac na kurs iko I + II zeby w jeden weekend przerobic tam, ale pytanie - czy choc troche poplywam? czy chociazby ten iko I moglbym zrobic w warszawie, albo moze czy polecisz jakies filmy instruktazowe w internecie zeby ten czas tam maksymalnie wykorzystac?
@a665321 z kitem sprawa wygląda tak, że o ile pierwszą godzinę, dwie zrealizujesz praktycznie niezależnie od siły wiaru.(na początku ogarnia się sprawy sprzętu, przygotowanie do pływania, bezpieczeństwo, treningi małym latawcem), to później wymagany jest wiatr w przedziale mniej więcej od 3 do 5 bft. Mniejszy po prostu Cię nie uciągnie, a większy wiatr to zbyt duże ryzyko. Dwa stopnie iko w jeden weekend to trudna sprawa i według mnie mało efektywna. Po