Wpis z mikrobloga

Mireczki, za około tydzień mam pierwszą rozmowę, nawet nie o pracę ale staż jako programista w lokalnej firmie. Podrzućcie proszę jakieś złote rady dla biednego studenta np. co mówić a co nie, czy jakoś szczególnie się mam przygotowywać do tego, bo bardzo mi zależy żeby już łapać jakieś doświadczenie :D

#praca #staz #rozmowakwalifikacyjna #rozmowaoprace #stres
  • 7
  • Odpowiedz
@Vicio Nie podkreślaj ciągle, że nie masz doświadczenia i że nic nie umiesz :) dużo ludzi tak robi, a to spory błąd. Skupiaj się na tym, co możesz firmie zaoferować, nie ma tym, czego nie masz.
  • Odpowiedz
@Vicio:
Porada #1 nie ważne co powiesz na rozmowie, a co potrafisz. Poświęc 2 tygodnie na NAUCZENIE się programowania choć trochę... a nie chciej zostać programistą kopiuj/wklej.
  • Odpowiedz
1 etap już przeszedłem, to był test znajomości języka, i trochę code review, napisałem w miarę dobrze chyba bo zadzwonili i zaprosili dalej. I o dziwo praktyki płatne, bo twierdzą że nasza praca zostanie w firmie więc będą płacić, także żarcik chyba nie pyknie :p
  • Odpowiedz
@Vicio przyjdź w koszuli w kratkę i długich spodniach, na pierwszy dzień pracy też. Potem jak zobaczysz jak się inni ubierają to prawdopodobnie wszyscy luźno, więc ty też tak będziesz mógł chodzić
  • Odpowiedz
@temokkor Myślisz że lepiej w spodniach i koszuli niż w garniturze? Z tego co mówili to u nich jest luźny dresscode i czasem nawet w kapciach chodzą, ale wiem że na początku mi raczej nie wypada :p
  • Odpowiedz
@Vicio ja zawsze byłem na rozmowach tak jak Ci napisałem, i inni uczestnicy rozmów też, garnitur może być przesadą. Pewnie na jakieś wyższe stanowiska był by wskazany, tak to możesz bardziej,, lajtowo''.
  • Odpowiedz