Wpis z mikrobloga

Siemanko, wspiera ktoś Strażnicy Xobos ?
Nie widziałem, żeby ktoś się tutaj wypowiadał na temat tej gry, także pomyślałem, że zarzucę temat.
Lubię takie jak ja to nazywam „szachowe” gry gdzie trzeba samemu pokombinować na planszy jak i rozgryźć przeciwnika. Mam nadzieję, że gra się ufunduje i sprosta moim oczekiwaniom( ͡° ͜ʖ ͡°)

...a wy jak oceniacie Strażników? Ktoś wspiera, ktoś się waha?

#grybezpradu #planszowki #gryplanszowe
  • 15
@polwac: Nie bez powodu ich pierwsza kampania okazała się klapą. Pomijając to, autor Strażników jest dla mnie spalony. Wsparłem wcześniej Wyścig Odkrywców. Nie oczekiwałem cudów po tej grze, ale chociaż lekkiej i przyjemnej rozgrywki. Dostałem durną, nudą turlankę kośćmi z archaicznymi mechanikami. Co się potem okazało, ów autor, nie interesuje się nowoczesnymi mechanikami w grach i ich nie wdraża do swoich gier.
@Jednobrewy: hmm, w ogóle nie interesowała mnie ta gra dopóki nie zobaczyłem gameplaya. Rozgrywka wydała mi się ciekawa i wsparłem projekt. Nie wiem jak wyglądają inne gry tego wydawnictwa, więc tutaj się nie wypowiem, ale skoro masz takie zarzuty to pewnie tak było. Mam nadzieję, że autor uczy się na błędach, a widać, że teraz słucha wspierających i wdraża większość zmian zaproponowanych przez ludzi i recenzentów, także to dla mnie jest
@polwac: No ja twoimi pieniędzmi nie mam zamiaru dysponować, ale radzę dać sobie spokój, bo po premierze będzie wylew używek za pół ceny. A widzę, że się ufunduje, bo sypnęli szeklami co najmniej Trollom.
@polwac: Mnie w tej grze nie podpasowało to, w jaki sposób autor rozwiazał problem fog of war, dlatego czekam na Solar City, które wesprę jeśli będzie w rozsądnej cenie.
@gzf-: ja w ogóle nie widziałem problemu z tymi zasłonkami, dlatego jak dla mnie nic z tym nie musiał robić.
Tak z ciekawości, masz jakiś inny pomysł jak tą kwestię w grze można było lepiej poprawić?
@polwac: Obserwuję tą kampanią, odkąd zapowiedzieli ją na zagramw.to. Sama gra nie wzbudza we mnie na tyle efektu wow, żeby ją wesprzeć i zamówić pre-order. Średnio podobają mi się założenia i ogólny setting. Nie wiem też, czy zostanie ufundowana, bo od kilkunastu dni stoi na kwocie 40-45 tysięcy, może pod koniec kampanii się coś ruszy.
Dużo lepiej (wg mnie) zapowiada się Solar City.
@ckbucu: Solar City to zupełnie inna gra i ciężko tu porównywać te dwa tytuły. Można wesprzeć obie gry a można nie wesprzeć żadnej...wiadomo, że to już kwestia preferencji.
@Jednobrewy: Wyścig był okej pod warunkiem, że grasz w ten drugi tryb i tam coś można poplanować a turlać raczej się nei turla. Problem taki że w instrukcji był on na start i rozwalał całą ideę gry. Strażnicy to bardzo dobra gra co potwierdzają recenzje. Ja zagrałem w nią i wsparłem i mam wielką nadzieję na ufundowanie projektu.