Wpis z mikrobloga

Typ na tinderze zapytał się mnie czy lubię bajki.
Zapytałam czy chodzi mu o filmy, baśnie czy bajki.
Uparł się, ze o bajki.
Szczerze przyznałam, że z całym szacunkiem uważam, że gatunek ten jest wyjątkowo nieaktualny. I mimo swojego uroku nie są moją ulubioną formą poetycką. Dodałam również, że irytowała mnie alegoryczność w bajkach, która jest zwyczajnie stereotypowa jak na rozumowanie dzieci. Wszak dlaczego lisek to zawsze oszust np. ?

Nie odpisał.
Na #!$%@? pytają skoro nie chcą wiedzieć? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#tinder #tfwnobf
  • 63
@mokry_sen_polonisty może nie odpisał bo szuka kontrargumentów. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Stereotypowa alegoryczność w bajkach jest ich istotą, jako utworów pełniących rolę moralizatorską. Proste i powtarzalne schematy miały za zadanie powiązać pewne istoty z cechami, jak wyżej wymieniony lisek i na zasadzie skojarzeń powiązać je z pozytywnymi lub negatywnymi emocjami. Szanujemy pracowitą mrówkę, a leniwy konik polny ma na co zasłużył. O ile ta prosta mechanika sprawdzała się
@mokry_sen_polonisty: Przeintelektualizowane wypowiedzi na takim tinderze nie sa mile widziane, bo moga odstraszac. W odpowiednim towarzystwie mozna prowadzic taki typ rozmowy. Rownie dobrze mozesz potratraktowac to jako rodzaj filtra, ale jak chcesz kogos poznac to raczej bym odpowiadal w porosty sposob.