Wpis z mikrobloga

Fanatycy religijni cenzurą bajkę wysługując się KRRiT

Postać Cezarego (ang. Clyde McBride) ma dwóch ojców. Przewodniczący KRRiT wystąpił do nadawcy o „wystrzeganie się emitowania materiałów prezentujących model rodziny sprzeczny z wzorcem, który w Polsce podlega ochronie prawnej”. Państwowa cenzura, jak za PRL.

https://www.wykop.pl/link/4343083/fanatycy-religijni-cenzura-bajke-wyslugujac-sie-krrit/

#cenzura #media #lgbt #homofobia #homoseksualizm #krrit #bekazkatoli #bekazprawakow #neuropa
  • 38
Wołam zainteresowanych (161) z listy Nie ma żadnej neuropy.
Możesz zapisać/wypisać się klikając na nazwę listy.

Dodatek wspierany przez Cebula.Online

Masz problem z działaniem listy? A może pytanie? Pisz do IrvinTalvanen

! @k1fl0w @motorniczy @vrah_ @kyloe @Clear @Kempes @Lukardio @tomyclik @pk347 @JanuszKek @Jade @daj_pan_spokoj @Dziki_wieprz @tony_soprano @falszywy_prosty_pasek @OldFuckinPyroRex @glosnik @sayan @Wykoppeel1230 @miki4ever @chanelzeg @Ofacet @FireDash @Xianist @rebel101 @GordonLameman @baletny @BarekMelka @dlugi_ @syn_admina @PabloFBK @SM89 @GilbertEatingGrape @Ultimator @Sim0n97 @Wotto @Clefairy @Doctor_Manhattan @j2416513 @
@kshaq_: 1. Nigdzie wprost nie napisałem o pedofilii, równie dobrze mogłem mieć na myśli hebefilię.
2. Jeżeli ci to pozwoli uruchomić szare komórki to możemy zamienić to na: związki poligamiczne, scatfetysz etc.
czekaj, to jak robię coś sprzecznego z czymś co jest chronione, to automatycznie psuję to chronione coś?


@ss_wykopek: W przypadku dzieci tak. One są proste jak cepy. Jeżeli będziesz im pokazywał, że to wszystko jedno czy ma mamę i tatę czy tatę i tatę, to gotowe są w takie brednie uwierzyć, a to osłabia "wzorzec chroniony prawnie"
@ss_wykopek: Tylko że z tego co rozumiem w tej bajcie nie jest cenzurowane nic, co jest nielegalne lub demoralizujące, tylko jest po prostu rodzina "nie chroniona przez państwo" (nie spotkałam się nigdy z tym, że jeśli coś nie jest chronione to jest nielegalne. Poza tym, rodziny z kreskówek w ogóle nie muszą być chronione, im się nic nie stanie, bo nie istnieją)
@MinnieMouse0:

Tylko że z tego co rozumiem w tej bajcie nie jest cenzurowane nic, co jest nielegalne lub demoralizujące


Hm no zobaczmy, artykuł twierdzi, że bajka pokazuję

związek dwóch mężczyzn, którzy wspólnie „wychowują” chłopca.


Co jest ewidentnie sprzeczne z obecnymi w naszym kraju normami. Podejrzewam, że gdyby zrobiono anonimową ankietę w naszym kraju to większość rodziców preferowałoby nie pokazywać tych treści swoim dzieciom.

Zauważ, że ja nie mówię czy to jest
@kshaq_:

Bezpośrednio na moje twierdzenie ciężko będzie to wykonać więc użyjmy jakiegoś proxy ku temu. Weźmy przykładowo akceptację związków partnerskich dla homoseksualistów. Przy czym pamiętajmy, że

- osoby które popierają związki partnerskie niekoniecznie popierają adopcję

Użyjmy źródła z lewicowym biasem: http://wyborcza.pl/1,76842,14745603,Polski_rekord_tolerancji__40_proc__z_nas_akceptuje.html?disableRedirects=true

hmm tylko 40% :/
@MinnieMouse0: Jestem w stanie się na to zgodzić jeżeli będzie działać to w dwie strony. Na przykładzie zachodu wiemy, że tak nie jest. Polska również w przeciwieństwie do USA nie ma zapisku o świętości wolności mowy w konstytucji. Jeżeli taki zapis powstanie a prawo do dyskryminacji będzie uszanowane to proszę bardzo.
@ss_wykopek: co jest niemoralnego w pokazywaniu rodziny złozonej z dwoch homoseksualistów? zakładam, ze jesli to bajka dla dzieci to raczej nie beda wnikali w szczegoly dotyczące zycia seksualnego. Po za tym przekaz ma być dosc jasny: #!$%@? ci czy tam innemu januszowi do tego co dwoje dorosłych ludzi robi ze sobą w sypialni by osiągnąć orgazm. A dzieci mają wiedzieć, że to nic złego, ze dwoje osobnikow tej samej płci żyje
w Polsce bardzo popularne jest cenzurowanie kreskówek, nie tylko przez organizacje religijne. W bajce ''Niesamowity świat Gumballa'' w odcinku ''The Love'' Polacy wycięli scenę, w której zakochanymi okazują się para kobiet i para mężczyzn.


@171819: cenzura na Cartoon Network dotyczy większości Europy i idzie z centrali w Londynie, żadni Polacy nie mają z nią nic wspólnego.
@ss_wykopek:
Jeżeli uważasz, że homoseksualizm jest w 100% w porządku to twoja decyzja. Jednak większość społeczeństwa polskiego się z tobą nie zgadza

Jak to ktoś kiedyś napisał: większość to może mieć siłe nie zawsze rację. Ludzie zawsze się boją tego co nie jest masom zjawiskiem bo daje im poczucie niepewności. Poza tym społeczeństwo nie zawsze kieruje się wolnością - są sytuacje gdy większość może podjąć decyzje że np. trzeba pozamykać ludzi
@nie_tak_szybko:

A jakby powstało prawo do dyskryminacji konserwatystów, chrześcijan nacjonalistów i ogólnie innych wrogów wolności obyczajowej to rozumiem, że nie miałbyś nic przeciwko temu?


Nie rozumiesz pojęcia prawa do dyskryminacji. Jest to możliwość odmowy swoich usług innym, tylko dlatego, że tak chcemy bez konieczności uzasadniana tej decyzji. Stąd nie powstałoby jedno prawo celujące w konserwatystów, drugie w chrześcijan wystarczyłoby jedno ogólne.

Takie prawo zostało zniwelowane już latach '60 w USA i
@ss_wykopek Mogę wyjaśnić bardziej lopatologicznie jeśli jest taka potrzeba.
Państwo nie ma prawa zakazać emitowania w prywatnej telewizji niczego, co nie łamie prawa.
Dyskryminacja jest zakazana, czyli zawiera się w zbiorze "zakazane przez prawo" i nie można tego emitować w telewizji, bo jest zakazane. No już prościej tego nie wyjaśnię ja nie jestem jakąś nauczycielką w szkole specjalnej żeby wyjaśniać tak proste kwestie.
@MinnieMouse0:

Państwo nie ma prawa zakazać emitowania w prywatnej telewizji niczego, co nie łamie prawa.


Zaciekawiłeś mnie bo na logikę wydawało mi się to podejrzane. Z tego co słyszałem to kablowa telewizja w USA jest bardzo cenzurowana. Zdziwiłbym się, gdyby polska była bardziej wolnościowa oto co znalazłem

 Art. 18. 1. Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z
@ss_wykopek Odwracasz kota ogonem próbując udowodnić że miałeś na myśli "coś innego" podczas gdy komentarz wyżej zarzucasz mi hipokryzje bo "nie mogę się zdecydować" czy wolno cenzurować czy nie. Bo twierdzę że rzeczy niezgodne z prawem można a rzeczy zgodnych z prawem nie.
A oprócz tego to ty chcesz by szanowano twoje prawo do nieprzestrzegania prawa (tj do dyskryminacji innych osób) co jest w ogóle iksde.
Więc już nie będę zaczynać tu
@MinnieMouse0: Okej to widzę skąd to zamieszanie wynika myślałem, że

państwo nie ma prawa zabraniać emitować w prywatnej telewizji niczego, co nie jest niezgodne z prawem.


jest bardziej określeniem twojej opinii niżeli twoim stwierdzeniem stanu faktycznego. W tym wypadku to jak pokazałem powyżej twoje "fakty" się nie zgadzają.