Wpis z mikrobloga

@Aedem mieszkanie malutkie (30m2) wiec nie az tak duzo. W Tokio ceny wynajmu kawalerek w miare nowych przy tym metrazu zaczynaja sie od 80000¥ miesiecznie. Ja place jeszcze plus polowe tej kwoty.

Edit: oczywiscie mam na mysli jak na Tokio bo ogolnie to absurdalna kwota za wynajem...
@Aedem: Ja wiem czy mało, przy obecnym kursie wychodzi jednak 4tys zł. Ledwo jestem tutaj #programista10k więc nie ma co ukrywać, że trochę na wyrost tu mieszkam (myślę, że zdroworozsądkowo jest nie płacić więcej niż 1/3 pensji na mieszkanie). Nie mniej jednak ciężko mi było się na to miejsce nie zdecydować, wszystkie mieszkania po tej stronie budynku od razu się rozeszły, więc miałem też trochę farta. Acha no i opłaty początkowe
Pobierz
źródło: comment_PSvQCzVm1oXs4gsFeA2RiMRLWCCyWawE.jpg
@mino5 ja na początku swojej 'kariery' w Monachium wydawałem trochę ponad połowę pensji na mieszkanie za podobny metraż (ok 35 m2) xD Nie było źle, ale na szczęście szybko znalazłem współlokatora/boya. Gdy będzie mnie ponownie stać na Japonię to wpadnę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mino5: absolutnie nie. Dojazd zajmuje mi niecałą godzinkę, mam w miarę pusty pociąg, przeważnie mogę usiąść i jest to idealny czas by się zdrzemnąć lub obejrzeć kolejny odcinek ulubionego serialu
@ama-japan: niedaleko (na piechote z 12 minut), w sumie czesto uzywam Shinagawa-eki, bo Yamanote jezdzi jeszcze nawet po 1 w nocy. Pracuje w Hatsudai w Tokyo Opera City, wiec niestety przesiadka w Shinjuku. A Ty ? Godzinka to jednak dosc sporo...
@ama-japan gdzies niedaleko makuhari?
Jestem od stycznia zeszlego roku wiec w sumie jakies 1,5roku i jeszcze nie mielismy okazji raczej sie spotkac. Trzeba nadrobic :)