Wpis z mikrobloga

Hej drogie Mirableki i Mireczki, chciałem się zapytać mieszkających w #katowice na takich względnie nowych osiedlach (typu np. Dolina Trzech Stawów albo Atal Francuska) czy moglibyście co nieco opowiedzieć jak wam się mieszka tam i podzielić opiniami na temat stanu mieszkań? ;)
Na zdjęciach wyglądają ładnie, ale czy polecacie, jesteście zadowoleni, jak wam się tam żyje? Bo ja się rozglądam cały czas i coś muszę sobie ogarnąć, na kupno raczej, także jak czynsze, składki itp.? Co to znaczy w rzeczywistości bezczynszowe i czy ktoś mieszka z was w takim?
Jak z hałasem/dźwiękami u was? To najważniejsza informacja dla mnie w zasadzie.
#slask #nieruchomosci #mieszkanie
  • 14
@caribbean: Odnośnie Atal Francuska Park to mogę Ci powiedzieć, że mieszkają tam ludzie, którzy trudnią się donosicielstwem na pełen etat. Byliśmy u znajomych z żoną, nie było gdzie zaparkować. Miejsca na parkingu podziemnym prywatne (normalna sprawa), natomiast na powierzchni były miejsca ogólnodostępne ale zostały sprzedane przez dewelopera. Jako, że inne auta tam również stały, ja mam kontuzję nogi i dostaliśmy polecenie od gospodarzy, żeby stanąć na osiedlu za zakazem zatrzymywania się
@sajmonm: Tutaj racja, bez wykupionego miejsca parkingowego dość ciężko gdzieś zaparkować. Jedynie przez bramą (obok żabki) oraz na poboczach, gdzie nie ma znaków zakazu (np. tutaj, przeważnie jest tam miejsce.

@caribbean: Od Kwietnia mieszkam na Atalu (wcześniej na Dębowych, których za bardzo nie polecam) i jak na razie mieszka się w miarę dobrze.

Jedyny minus, który zauważyłem to właśnie te miejsca parkingowe oraz dość małe komórki lokatorskie (rowery się
Miałem już okazję wspomagać budżet miasta o 500 zł za parkowanie na osiedlu.


@AllStar: No to srogo, 500zł dostać za parkowanie! Powiedziałeś strażnikowi co myślisz o nim i jego matce czy postawiłeś ciągnik siodłowy z naczepą na kopercie, że taki mandat dostałeś? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@sajmonm: Postawiłem osobówkę na kopercie. Nie było miejsc pod blokiem, a auto miałem całe zawalone zakupami. Wystarczyło 10 min, aby przy drugiej turze zbierania siat, zobaczyć już migające światła SM koło auta.
@Crypton3: Wielkie dzięki za wpis ;) czyli nie ma przechodzących dźwięków z innych mieszkań?? A jak z jakościa wykończeń, jakieś najtańsze czy raczej dobry poziom? Są tam mieszkania jeszcze jakieś wolne, albo na sprzedaż nie orientujesz się może?
Czyli razem ze wszystkim płacisz trochę ponad 750zł? No to niewiele więcej ile ja płacę czynszu za wielką płytę ;( To muszę kombinować nad zmianą, mogę wpaść na piwo? xD A co do
@caribbean: Hałas praktycznie niezauważalny. Sam się obawiałem bliskości SCC, ale nie da się odczuć tego w codziennym życiu. Sąsiadów nie słyszę, więc grubość ścian odpowiednia. Jedynie tłumiłem drzwi wejściowe, bo miałem pogłos z klatki schodowej. Obecnie trwa zmiana zarządcy osiedla, który nie wywiązuje się ze swojej pracy - podnosi czynsz, bez realnego przełożenia na wygląd osiedla.

Oba mieszkania mam dwupokojowe, czyli typowe M-3. Każde ma ponad 50 m2. Nie wiem, na
@AllStar: nie nie szukam na kupno. Nie wierzę. Moje w wielkiej płycie kosztowało mnie 200 też ;// Ej a mogę jakoś wpaść na piwo albo coś? Bo jestem zainteresowany zmianą - i nie wierzę, że w tych samych pieniądzach, albo trochę większych - mogę mieszkać tak lepiej. Przede wszystkim bez hałasu. A dało by się tak troszkę po znajomości ogarnąć że jeżeli któreś stoi puste, żeby mi wynajął na jakiś czas
@caribbean: ok, ale pierwsze mieszkanie kupowałem w 2007r., kiedy trwała jeszcze budowa. Na nowym etapie cena była o 100 tys zł wyższa, co i tak mocno negocjowałem z deweloperem.

Dopytam sąsiada w wolnej chwili, czy ma wolne mieszkanie. Jak tak, to dam znać coś więcej na PW. W innym wypadku masz mieszkania do wynajęcia na dni - zawsze przez parę dni można ocenić, czy chce się tutaj mieszkać.

Z własnego doświadczenia
@caribbean: Sporo młodych osób, które np. kontraktują w okolicznych korpo. Raczej nie widać tu studentów (zbyt duże koszty najmu). W moim bloku, to chyba ja jestem, jedną z najmłodszych osób.