Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu znajomy wrzucił zdjęcie na Instagrama z podpisem, że kierowcy tirów zarabiając 7k pozdrawiają studentów. Dodałem komentarz "i śpią w przyczepach". Typek się spiął, usunął komentarz i coś mi zaczął cisnąć na priv XD O całej sytuacji zapomniałem, aż tu nagle kilka dni temu wysłał mi takie coś na FB. Człowiek w moim wieku, 21 lat, a już Janusz...
#bekaztransa #patologiazewsi #patologiazmiasta #tirowiec4k
Pobierz piotrek39 - Jakiś czas temu znajomy wrzucił zdjęcie na Instagrama z podpisem, że kier...
źródło: comment_zs9IOnvk79jsNHFN0DNPJ8x8QpaFscWi.jpg
  • 66
@PlazowyChlopak: zarobki w granicach 7-8k to wg mnie jak na szarego zjadacza chleba dość duże wynagrodzenie. Zwłaszcza że studia zajęły mi 5 lat i bez znajomości po moim kierunku mogę marzyć nadal o pracy w wyuczonym zawodzie- wiem mogłem wybrać programowanie i dzisiaj 15k i bajobongo ;)
Natomiast zdobycie uprawnień do zawodu kierowcy to była w moim wypadku kwestia 5 miesięcy, wszystko zdane za pierwszym podejściem w międzyczasie praca pełen etat
@bazar5: nie wiem ile zarabiasz, ale odnosząc się do tekstu 7k to moim zdaniem większość kierowców tirów to debile, pracują na trasie(oczywiście zwykle w krajach zachodnich), żyją w kiepskich warunkach, czas wolny(czyli czas dla siebie w domu, a nie wolne po 12godzinach jazdy, gdzie muszą się zdrzemnąć na kanapie) mają tylko jak zjeżdżają, a zarabiają tyle ile ja i wielu moich znajomych odkładaliśmy(żyjąc na normalnym poziomie) miesięcznie jako 19latkowie pracując na
@rindo: zgadzam się z tobą jednak w obecnej chwili w moim wypadku to najlepsze rozwiązanie, po dwóch tygodniach pracy mam cały tydzień z bliskimi. Nie pozwolił bym sobie w tym momencie na pełną emigrację, zresztą dwa lata mieszkałem w UK i nie chciał bym tam wrócić zwłaszcza z rodziną, w większości poziom intelektualny rodaków był zbliżony a i czasem niższy niż kolegów kierowców... Praca ta stanowi w tym momencie dla mnie
@cz4rnyy: że tak powiem. Znam z autopsji.. Sam jeździłem po Europie i wiem jak niektórzy żydzili te 3€ na prysznic ( ͡° ʖ̯ ͡°) Waliło od takiego na kilometr... Albo typowe "zarabiam 6k" a po chwili "nie masz może papierosa?". Niestety, transport przyciąga wielu ludzi, którzy wyrwali się luj wie skąd, bez wykształcenia, bez znajomości jakichkolwiek języków obcych, że tak powiem, bez niczego..

Aleee..

Nie wrzucajmy wszystkich
Pobierz Given - @cz4rnyy: że tak powiem. Znam z autopsji.. Sam jeździłem po Europie i wiem ja...
źródło: comment_fdpd760QYm4xH5eQhcPvS0Jq0y2Kk2oL.jpg