Wpis z mikrobloga

..............................................................................................................................
Wpis kierowany do mirków obserwujących tag: #wykopskubietotalizatora
Pamiętaj by włączyć powiadomienia o pojawiającym się nowym wpisie!
..............................................................................................................................

Witajcie Mirabelki i Mirki :)

Witajcie po dłuższej przerwie. Z uwagi na ostatni brak czasu wpisy pojawiają się rzadziej a ja ograniczam się do aktualizowania rankingu zdrapkowego raz w tygodniu. Oczywiście na swoje usprawiedliwienie mam to, że ostatnio niewiele się w zdrapkach dzieje :P

..............................................................................................................................

Zakończenie sprzedaży zdrapek "Krzyżówka XL", "Bonus w Gotówce" oraz "Serduszko"!

Na 30 maja zaplanowano zakończenie sprzedaży zdrapek:
- Krzyżówka XL
- Bonus w Gotówce
- Serduszko

O ile zdrapka "Serduszko" to zdrapka w cenie 1 zł w której nie pozostała już żadna nagroda główna i nie warto jej kupować tak pozostałe dwie zajmują kolejno pozycje nr 2 i 3 w "Arkuszu Zdrapkowym" patrzącym na opłacalność.

[ Arkusz tutaj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os ]

Sytuacja tych dwóch ciekawszych zdrapek wygląda następująco:
- Bonus w Gotówce -
Szanse na trafienie nagrody głównej: około 0,0009%
Wysokość nagrody głównej: 150 000 zł
Liczba losów pozostająca w wygrywającej transzy: około 113 867 sztuk
Koszt zakupu sprzyjających losów: 569 335 zł
Szacowana wygrana: około 442 455 zł
Efekt końcowy: -126 880 zł
Uwagi: Ostatnia nagroda główna jest przewidziana w paczkach powyżej 90 000!

- Krzyżówka XL -
Szanse na trafienie nagrody głównej: około 0,0034%
Wysokość nagrody głównej: 75 000 zł
Liczba losów pozostająca w wygrywającej transzy: około 59 125 sztuk
Koszt zakupu sprzyjających losów: 295 625 zł
Szacowana wygrana: około 229 500 zł
Efekt końcowy: -66 125 zł
Uwagi: Ostatnia nagroda główna jest przewidziana w kolorze niebieskim!

Ogólna opinia:
W obu zdrapkach przy zakupie wszystkich pozostałych szacunkowych losów będziemy na "-". Jednak na chwilę obecną są to dwie najlepsze zdrapki do zakupu w cenie 5 zł. W większości kolektur nie uświadczycie żadnej z tych zdrapek bo zostały w sprzedaży już prawie same resztki, ale zakładając, że przed Wami jest po jednej sztuce z tych zdrapek wypadałoby podjąć decyzję: czy kupujecie "Bonus w Gotówce" i mam 0,0009% szansy na 150 000 zł czy decyduję się na "Krzyżówkę XL" gdzie mam 0,0034% szansy na 75 000 zł.
Jeżeli chodzi o mnie to wybieram niebieską "Krzyżówkę XL" ( )
Jeżeli w Waszych kolekturach są jeszcze niebieskie "Krzyżówki XL" czy "Bonus w Gotówce" z numerami paczek powyżej 90 000 to polecam do końca maja decydować się właśnie na te zdrapki.

Z otrzymanych informacji wynika, że podobno wersje niebieską "Krzyżówki XL" można spotkać dosyć często w #warszawa natomiast zdrapki "Bonus w Gotówce" z numerami paczek powyżej 90 000 można odnaleźć na #slask
Oczywiście nie oznacza to, że sprzyjających zdrapek nie będzie w Waszych okolicach oddalonych od tych okolic, po prostu na pewno w tych miejscach zrobiony przeze mnie research potwierdza ich istnienie :P

Pozostałe kolory "Krzyżówki XL" to żółty, czerwony i zielony. W żadnym z tych kolorów nie będzie już nagrody głównej więc skupiajcie się na wersji niebieskiej.

Decyzja na co się zdecydujecie należy oczywiście do Was, ja Was tylko naprowadzam na to co bym brał samemu :)

Jeżeli ktoś z Was ma ochotę na większe zakupy zdrapek, ale w Waszych pobliskich kolekturach ich brakuje to można napisać maila do swojego oddziału z prośbą o listę kolektur w których dane zdrapki można jeszcze kupić. Odpowiedź przychodzi przeważnie w ciągu 2 dni roboczych. Nie zapomnijcie w mailu napisać miasta, którego listę zdrapek chcielibyście otrzymać.
Lista oddziałów i ich adresy email znajdują się tutaj: https://ssl.lotto.pl/kontakt/oddzialy

Jako obrazek do wpisu dorzucam zdjęcie niebieskiej "Krzyżówki XL", która powinna być w kręgu zdrapkowego zainteresowania.

..............................................................................................................................

Tradycyjnie odpowiedź na pytanie: Jakie zdrapki obecnie kupować?

- 1 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Lotek" w wersji "Lotek w Holandii" z numerami paczek poniżej 25 000. Nadal dostępne tam są 3 z 3 nagród głównych.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Multiforsa", która do sprzedaży wchodzi 15 maja 2018 roku. Będą tam dostępne 8 z 8 nagród głównych więc nie będzie trzeba się zastanawiać jaki numer zdrapki jest lepszy od innych.

- 2 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Super Vabank".
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Jeżeli zadowoli nas 500 zł to polecam zdrapkę "500 od ręki". Jeżeli celujemy w większe pieniądze to polecam zdrapkę "Polska Gola!" w której mamy szansę na 55 000 zł.

- 3 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "WinGO" ze starej edycji z numerem 364.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Odradzam zakup zdrapek za 3 zł.

- 5 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapki "Bonus w Gotówce" oraz "Krzyżówka XL" o których pisałem więcej w poprzedniej sekcji.
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Polecam zdrapkę "Lotto Ekstraklasa".

- 10 zł -
- Jeżeli patrzymy na numer paczki z wykorzystaniem "Arkusza Zdrapkowego" - Polecam zdrapkę "Mega Pensja" w kolorze pomarańczowym (w wersji zielonej nie ma już nagrody głównej!).
- Jeżeli nie patrzymy na numer paczki i nie chcemy się o niego pytać - Odradzam zakup zdrapek za 10 zł.

- 20 zł -
- Niezależnie od tego czy patrzymy na numery paczek czy nie polecam zdrapkę "Szybki Milion". Jest to jedyna zdrapka za 20 zł w której pozostały główne nagrody.

- 30 zł -
- Tutaj nie mamy dużego wyboru bo zdrapka w tej cenie jest tylko jedna... "Wielka Zdrapka 777". W grze pozostała 1 nagroda główna, natomiast jedna została już wydrapana. Polecane przeze mnie paczki to te z numerem poniżej 200 000. Obstawiam, że właśnie tam będzie ostatnia nagroda główna. Polecam ostrożnie kupować tę zdrapkę bo przeważnie aż 7 na 10 losów w paczce będzie losami pustymi a gwarantowany zwrot z paczki kosztującej 300 zł to 120 lub 160 zł - oznacza to, że szybko można w niej dużo przegrać.

- 50 zł -
- Tutaj również nie mamy dużego wyboru bo do dyspozycji mamy tylko pakiet "Super Prezent". W pakiecie tym przynajmniej jedna zdrapka będzie wygrana a minimalny zwrot to 15 zł. Pakiet jest dobry dla ludzi którzy chcą mieć jakąś gwarancję wygranej bo kupując 10 innych zdrapek za 5 zł możemy trafić 10 losów pustych a w tym pakiecie zawsze chociaż to 15 zł się zwróci. Mimo to ja bym jednak wolał kupić 5 sztuk pomarańczowej "Mega Pensji" czy 10 sztuk "Bonusu w Gotówce" lub też "Krzyżówki XL" niż ten pakiet.

Ogólna opinia:
Obecnie sytuacja w zdrapkach jest średnia. W dłuższym okresie nic nie daje nam szacunkowego wyjścia na "+". Najlepsze zdrapki do zakupu na ten moment to pomarańczowa "Mega Pensja" za 10 zł oraz wspomniane dwie zdrapki po 5 zł - "Bonus w Gotówce" i "Krzyżówka XL".
Wg mnie powinniśmy się na razie wstrzymać z dużymi zdrapkowymi szaleństwami i kupić sobie najwyżej jakąś zdrapkę do obiadu i poczekać aż inni wyzbierają puste losy i zwiększą nasze szanse na główną w innych zdrapkach. Jeżeli ktoś chce jednak kupować większe ilości zdrapek to niech bierze "Bonus w Gotówce" i "Krzyżówkę XL". Na "Mega Pensji" z racji jej ceny (10 zł) można sporo wtopić a szacunkowo wyższe szanse na główną mamy przy zakupie 2 wspomnianych zdrapek po 5 zł niż jednej po 10 zł.

..............................................................................................................................

Koniec wpisu na dzisiaj. Wszystkim życzę powodzenia i pamiętajcie by pochwalić się ciekawymi wydrapanymi nagrodami :)

Pamiętajcie, że prowadzony jest także "Arkusz Zdrapkowy" dostępny dla Was online pod tym linkiem:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/16IsFhGzSfBV8dAmTDYVNnvTFFicYuXyZkvbNdKgI2Os

#wykopskubietotalizatora
Nutaharion - ...........................................................................

źródło: comment_EMafjtHZ9KGbJ6QMVH6woLbyfDJsWJhG.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz