Wpis z mikrobloga

#ufik78news #javascript #programowanie #webdev

00. Link - npm audit: identify and fix insecure dependencies

01. Link - Sending Web Push Notifications from Node.js

02. Link - I never understood JavaScript closures

03. Link - Learning Web Development? These Skills Will Make You Stand Out

04. Link - The Relative Units of CSS

05. Link - Working with stdout and stdin of a child process in Node.js

06. Link - Blazing fast flame graph tool for V8 and Node

07. Link - Conversations with a six-year-old on functional programming

08. Video - Using Node.js to Build for the Enterprise

Wołam:
@tRNa, @Internatka, @Init0, @arba, @Internatka
ufik78 - #ufik78news #javascript #programowanie #webdev

00. Link - npm audit: iden...

źródło: comment_oTMzpovhRZIvNdYK6tZwoWMwsie1vwLf.gif

Pobierz
  • 15
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@warning_sign: jestem użytkownikiem polskojęzycznego portalu.

Dobrze by było włożyć choć odrobinę wysiłku i przetłumaczyć tytuły, dać coś od siebie. Bo jak taka lista się przyjmie to zaraz będzie wysryw list z byle kopiami. Co za problem zrobić bota, który kopiuje byle co z RSS-, Reddita czy innego agregatora?

Czemu te listy co teraz są, to są wartościowe? Właśnie dlatego że ktoś wkłada w nie minimum wysiłku. Bo tak to przecież każdy
@mk321:

1. Nie, nie będę tłumaczył tytułów, bo uważam, że jest to bez sensu gdyż same artykuły są po angielsku.
2. Nie wiem czy jest możliwe istnienie w branży IT bez znajomości chociaż podstaw języka angielskiego.
3. Chyba źle zrozumiałeś koncepcję Mikrobloga. Jak sama nazwa wskazuje to mikro blog. Mogę tu wrzucać nawet opisy konsystencji mojej kupy codziennie w innym języku i będziesz musiał z tym żyć ( ͡° ͜
@ufik78:

1. Powiedz to #unknownews #webstuff itd., które są dużo bardziej popularne i cenione niż #ufik78news. Od nich to na mirko się zaczęło. Tam też są artykuły po angielski, ale opisy już po polsku.
2. Co to ma do rzeczy? Nie musisz pisać takich oczywistości. Jak myślisz, że pisanie tych tytułów w języku polskim miałoby być tylko po to, bo uważasz, że inni by nie zrozumieli, to zacznij pisać wszystkie
1. Nic nie będę nikomu mówił. Niech każdy robi sobie jak chce.

2. Masz bardzo rozkazujący tryb wypowiedzi: "Idź na Reddit", "Powiedz to innym", "Zacznij pisać wszystko po angielsku". Nie, nie będę pisał wszystkiego po angielsku z wielu powodów. Pisanie tytułów po polsku spowoduje tylko i wyłącznie to, że ludzie którzy nie znają angielskiego, przeczytają tylko tytuł i na tej podstawie będą mieli szczątkowe informacje.

3. Jednak jedno udało Ci się osiągnąć
@Internatka: Wiesz tu chodzi o to, że nawet gdyby inaczej napisał ten komentarz to może nawet czułbym się jakoś zmotywowany do robienia jakiś dodatkowych opisów po polsku. Jednak komentarz @mk321 brzmiał: "rób tak a tak, a jak nie to wypad stąd" i to mnie dość mocno poruszyło.
Ktoś też kiedyś zasugerował, żeby robić pustą linię pomiędzy linkami, żeby było łatwiej kliknąć na mobilnej aplikacji. No właśnie zasugerował a nie rozkazywał i