Wpis z mikrobloga

Hej Mirki i Mirabelki,

Jak bardzo przewalone jest kupić działkę z linią średniego napięcia biegnącą nad granicą działki? Poniżej screen ze studium zagospodarowania. Jak widać nie wolno budować 14,5m od południowej granicy, więc zostaje około 20m od południa. Pewnie jeszcze odejdzie kilka metrów od frontu i zostanie te 15m. Działka ma szerokość 25m. Da sie na tym zmiescić w miarę przyjemny dom(z piętrem) o powierzchni ~160-180m?

#architektura #budownictwo #budujzwykopem
Pobierz
źródło: comment_uVgw60Lm1YfCn98gFahCx8MqsJ94QULY.jpg
  • 7
@Boziu: mój dom (użytkowej 140) ma 11.5 / 14 (wysunięty garaż) na 9.30 metra, więc da się spokojnie.
Nie wypowiadam się na temat odległości, jakie musisz zachować od granic / linii wysokiego napięcia itp., ale jeśli faktycznie tam masz 20 metrów od jednej nieprzekraczalnej linii zabudowy do drugiej to masz realnie 20x17.

Inna sprawa na ile blisko drogi chcesz postawić ten dom, tzn. południe jest od drogi czy od linii ŚN
@5T1N63R: Nie kupiłem jeszcze, zastanawiam się, bo koleś ma na sprzedaż kilka działek w tej okolicy, w tym takie bez lini, ale nie wiem czy się dogadam cenowo, a chce wiedzieć przed negocjacjami czy w ogóle sens ewentualnie rozważyć te działki z linią.

@glonstar: W planie nie ma nic o służebności.

@Alpha_Male: Linia jest na północy, na południu jest droga ale taka dojazdowa do innych domków, wiec ruch znikomy.