Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace

Cześć Mirki. Szykuję się do wymiany komputera. Mój laptop po 5 latach ledwo zipie, a obecny charakter pracy nie wymusza posiadania laptopa. Poza tym przydałaby się maszyna do gier i zabaw z filmami, a tu już laptop słabo sobie poradzi. Stwierdziłem, że to będzie świetna okazja by złożyć zestaw stacjonarny samemu. Co powiecie na taką konfigurację?
https://www.morele.net/configurator/redirect/288959

Chciałbym by sam komputer miał opcję rozbudowy w przyszłości, jednak równocześnie by przez te 2 lata był praktycznie bezobsługowy i możliwie jak najcichszy stąd aktywne chłodzenie oraz obudowa z wyciszeniem. Karta sieciowa jest niby wbudowana w płytę główną, więc zrezygnowałem z dopinanej.

Dodatkowo nie chciałbym już bardziej śrubować budżetu. I tak się zdziwiłem ceną komponentów... Może macie jakieś alternatywy?

Dzięki za wszelkie sugestie.
Pobierz Twistek - #pcmasterrace

Cześć Mirki. Szykuję się do wymiany komputera. Mój laptop ...
źródło: comment_Zj4zT3TBx01gWFlfcKZTpDLHSCl9d81W.jpg
  • 14
@Twistek:
1. Dysk SSD polecam zmienić na Samsunga Evo 860 - cena ta sama a lepsza wydajność
2. Kupujesz dużą obudowę a płytę główną w formacie matx? Będzie wyglądało to komicznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz podmienić na ASrock Z370 Extreme4 która chyba jest nawet tańsza.
3. 8gb ramu to teraz raczej minimum
4. System windows można kupić na ebay za 12 PLN. Wg supportu Microsoftu są
@KebabWolowinaSosOstry: @Ingvarr100th: Dzięki za sugestie

Sprzęt będzie używany także w pracy na DG, więc muszę mieć legalne źródło z pewną licencją komercyjną. Nie chcę się potem bujać ze sprzedawcą/MS, gdy system przestanie działać, bo licencja OEM była do innej konfiguracji (tak - znam wyroki sądów, ale nie chce mi się w to bawić). Alternatywą na allegro jest kupno Windows 10 w postaci "winows 7 + upgrade do WIN10" - podziękuję...