Wpis z mikrobloga

Potrzebuję niewielkiej pomocy z dynamiką budowli. Jest ktoś kto ogarnia temat dość dobrze?
Mam do przeanalizowania obiekt na którym stoi prosty wentylator generujący siły dynamiczne. Potrzebuję pomocy głównie w:
- poprawnym wyznaczeniu logarytmicznego dekrementu tłumienia,
- poprawnym wyznaczeniu współczynników tłumienia wg Raileigha (lub wg. Transformaty Fouriera),
- poprawnym zadaniu częstotliwości próbkowania wg. Nyguista.

Model wykonuję w RFEMie.
Temat dość niszowy, a jest niewiele informacji w internetach. Ja temat ogarniam w miarę podstawowo, więc nie potrzebuję, żeby ktoś zrobił coś za mnie w pełni. Mam swój model i chcę go teraz skontrolować, przedyskutować.

Jest ktoś tutaj kto będzie w stanie mi pomóc? Będę mega, mega wdzięczny :)

#budownictwo #dynamika #fizyka #architektura #pytaniedoeksperta #projektowanie #studbaza #inzynieria
  • 1
@darog92 LDT to temat z pierwszego semestru mechaniki. Jest opisany np. w Królikowskim. W Leyko. W Awrejcewiczu również. Ja sam jestem mechanikiem, więc może nie do końca ogarniam o co Ci chodzi, bo te same zagadnienia inaczej nazywamy.

Współczynniki tłumienia - chodzi Ci o macierz współczynników tłumienia? Bo nie do końca ogarniam, jak transformata Fouriera je definiuje. TF służy jedynie do rozkładu sygnału na harmoniczne.

Iluwymiarowa ma być ta analiza? Częstotliwość próbkowania