Wpis z mikrobloga

Witam, jak duża część rodaków wyjeżdżam na majówkę w góry, konkretnie Karkonosze, włącznie z wejściem na Śnieżkę od strony świątyni Wang. I tu mam kilka pytań do bardziej doświadczonych:
1. Jaki sprzęt, ubrania wziąć ze sobą na to wejście? Koleżanka mi mówiła, że bedzię śnieg na pewno i nie zaszkodzi zabrać raczków. Ja na te słowa, pomyślałem że chyba lekka przesada (raki, czekany, i numer do Urubki na wszelki wypadek jakby trzeba wejść po mnie, a i jeszcze butle z tlenem koniecznie ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). I tu pytanie serio brać raczki ze sobą?
2. Co do ubioru: czy buty softshelle za kostkę z Martesa wystarczą? Cienka taka kurtka softshellowa: https://www.militaria.pl/helikon/kurtka_helikon_trooper_softshell_coyote_ku-trp-nl-11_h_p17383.xml?cat=1529 i pod to koszulka termoaktywna i polar jakiś wystarczy? Temperatura na górze wg prognoz między 2-6 stopni, dół i podczas wchodzenia do 18.
3. Gdzie warto zjeść, i czy jakieś specyficzne regionalne potrawy? Będziemy też w Harrahovie najprawdopodobniej.
Pozwolę sobie zawołać #permanenttravel
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi i naprowadzenia. Jestem dość początkujący w turystyce górskiej. Pozdrawiam!

#karkonosze #gory #podroze #turystyka
  • 6
I tu pytanie serio brać raczki ze sobą?


@krzjak28: Na Śnieżce pod szczytem będzie sporo śniegu, po którym połowa ludzie nie daje rady wyjść i będzie się desperacko przytulać się do łańcuchów / poręcz. Lepiej mieć coś, żeby się nie ślizgać.
@krzjak28:
1. Słuchaj koleżanki, albo będziesz się wciągał po łańcuchach. Da się, ale po co.
2. Na górze wieje. Na Śnieżce wieje przez ponad 300 dni w roku. Raczej od temperatury musi odjąć 5-10 stopni, by mieć odczuwalną. Ale to co napisałeś powinno wystarczyć.
3. Raczej na regionalne potrawy to na DŚ nie ma co liczyć. Ja przynajmniej nie kojarzę żadnej :D
@krzjak28: Generalnie jeśli wybierasz się w Majówkę, to polecam tak planować trasy, żeby jak najwiecej czasu spędzić po czeskiej stronie, bo po naszej to jest dosłownie kolejka, żeby wejść na Śnieżkę. Za to np. zdecydowanie polecam wejście niebieskim szlakiem z Peca pod Snezkou (czy jak to się pisze), czeska miejscowość po drugiej stronie. A jak już będziesz w Czech to koniecznie spróbuj zupy czosnkowej, jest mega! Jeżeli chodzi o ubiór, to
źródło: comment_UE930lK0ZWKPyykuphhp6KEJ5rRYezVu.jpg
@hard1: @krzjak28: na snieżce nie ma już śniegu: http://www.kamery.infoo.net/online.php
1. nie bierz raków, a ciuchy dobierz do pogody. Generalnie na samej śnieżce prawie zawsze wieje i jest dużo zimniej niż chociażby przy Domie Śląskim, więc nawet jak całą trasę będziesz szedł w krótkich spodenkach i koszulce, to lepiej na górze rzucić coś na plecy.
2. Tak buty wystarczą, jeśli nie będzie ulewy/gradu/armagedonu ;).
3. jeśli idzie o jedzenie, do schroniska